Messiho snímek z finále mistrovství světa se stal sportovní fotografií roku 2014 [FOTO]

Šlo opravdu o hodně. Sbírka úspěchů Lionela Messiho, podle mnohých nejlepšího hráče historie fotbalu, mohla být definitivně kompletní. Stačilo v prodloužení finále mistrovství světa v Brazílii vstřelit jediný gól. Úspěch byl opravdu velmi blízko, ale Argentina nakonec Německo nedokázala porazit.

Velikost celého okamžiku dokázal takřka dokonale zachytit Číňan Bao Tailiang z Economic Daily. Fotografie, na které Messi nepřítomným pohledem zírá vedle stojící trofeje pro vítěze nejprestižnějšího sportovního turnaje, vystihuje emoce hořkého pocitu, jenž by šel definovat větou: „tak blízko a přesto tak daleko.“

Fotografii pojmenovanou jednoduše "finále" ocenila nezisková organizace World Press Photo statusem "nejlepší sportovní fotografie roku 2014".

Na druhém místě skončil úžasný touchdown Odella Beckhama z utkání mezi New York Giants proti Dallasu Cowboys:

A bronzovou příčku obsadil tragický moment z kriketového hřiště. Šlo o poslední chvilky v životě Phillipa Hughese, kterého zasáhnul míček tak smolně, že dva dny po vzniku památného snímku zemřel.