Mistrovství světa ve fotbale 2014 začíná


Mistrovství světa ve fotbale 2014 začíná

Nejsledovanější sportovní událost roku je zde. Již ve čtvrtek začíná fotbalové mistrovství světa v Brazílii. Již nyní je jasné, že nás čeká mnoho krásných zápasů a gólů. Světový šampionát ale také znamená spoustu zajímavých sázkových příležitostí. Pojďme se nyní podívat na vybraných pět z nich. Některé se mohou zdát v rovině sci-fi, ale ve fotbale nikdy dopředu nevíte, co se může stát.

 

USA - nejhůře umístěný tým ve skupině G - 2,00

Spojené státy jsou pravidelným účastníkem světových šampionátů a na každý z nich odjíždějí s vysokými ambicemi. Na minulém turnaji dokázali vyhrát svoji základní skupinu o skóre před Anglií, hned v osmifinále však vypadli v prodloužení s Ghanou. Po vylosování skupin letošního turnaje bylo ale jasné, že v Brazílii nebude Američany čekat jednoduchý úkol. Umístění ve skupině před Německem a Potugalskem by se rovnalo obrovskému překvapení. O tom, kdo skončí na 3.  místě, se tak rozhodne mezi USA a nikým jiným, než jejich starým známým, týmem z Ghany. S tou se Američané setkali nejen na minulém turnaji v roce 2010, ale dokonce i na turnaji v Německu v roce 2006. Z obou těchto setkání vyšli vítězně Afričané a dost možná se bude historie opakovat i letos.

 

Vyřazení Anglie ve skupinové fázi  - 2,25

Můžete namítnout, že tým z kolébky fotbalu, složený z hráčů jedné z nejlepších národních lig světa přece nemůže vypadnout tak brzo. Pak ale pohleďte na jejich soupeře v základní skupině. Kostarika se může jevit ještě poměrně jako snadné sousto, ale tím lehké menu Angličanů končí. Další na řadu totiž přijdou Uruguay (třetí tým z minulého turnaje v Jihoafrické republice) a Itálie (mistr světa z roku 2006). No a v této konkurenci už by sestava Albionu problémy mít mohla. Navíc když se jí i přes nabité ofenzivní řady stále nedaří pořádat kdovíjaké gólové hody. To dokazuje například remíza 0:0 s Hondurasem v přípravě před šampionátem.

 

Nizozemsko skončí ve skupině na 1. – 2. místě - 1,58 

Ačkoli se umístění Nizozemska na prvním až druhém místě v základní skupině může jevit jako zbytečná bojácnost, musíme vzít v potaz fakt, že hned jeho prvním soupeřem budou samotní obhájci titulu Španělé. A to už je dostatečný důvod pro „sázku na jistotu“. Kurz 1,58 pro umístění na druhém místě i tak ale v žádném případě není k zahození. Jen dodáme, že zbylými soupeři jsou sice nevyzpytatelní, ale i přesto papíroví outsideři Chile a Austrálie, kteří by evropským gigantům neměli dělat výraznější potíže.

 

Německo vítěz skupiny  - 1,55

O skupině G již byla řeč. Nabitý a ambiciózní německý tým v ní nebude brát nic jiného, než vítězství a soupeři z USA a Ghany by mu neměli být výraznou překážkou. Jediný, kdo by mohl být Němcům papírově vyrovnanějším soupeřem, bude tým Portugalska. U něj bude nejvíce záležet na zdravotním stavu lídra Cristiana Ronalda. S ním v sestavě mají Protugalci podstatně větší šanci, bez něj by jejich vítězství nad Němci bylo překvapením. 

 

Konečné pořadí 1. Brazílie, 2. Španělsko  - 21,00

Na závěr si představme, že je neděle 13. července a celý svět napjatě očekává výkop finálového utkání. Kdo se do něj probojoval? Kdo po něm zvedne nad hlavu nejcennější fotbalovou trofej světa? Kdo z něj naopak odejde poražen? Na cestě do finále se může stát cokoli a je jisté, že se i na letošním turnaji dočkáme několika překvapení a zakolísání favoritů. Dvěma favoritům se však zaváhání vyhnou a my očekáváme finále ve složení Španělsko – Brazílie. Pakliže se oba týmy do finále probojují, favorizujeme domácí Brazilce. Ti si v posledním vzájemném střetnutí na poháru FIFA velmi snadno poradili se španělskými obhájci titulu v poměru 3:0 a ukázali, že si s typickým španělským stylem hry umí poradit.

To bylo jen několik málo vybraných tipů, které vám před Mistrovství světa v Brazílii nabízíme. Mnohem více jich naleznete ZDE.