Na Bazaly přijede pro Baník neoblíbený soupeř


19.00 Baník Ostrava - Sigma Olomouc 2,80 - 3,20 - 2,35  

Fotbalisté Baníku Ostrava se v neděli večer pokusí prolomit nepříznivou bilanci z posledních zápasů proti Olomouci. Ve vyrovnané tabulce potřebují každý bod k záchraně. Nejlépe samozřejmě tři, protože bodové rozestupy v dolních patrech jsou minimální.

Baník, který se stále hrabe z finačních problémů, bojuje už čtvrtou sezonu o záchranu. Jeho letošní výsledky jsou jako na houpačce. Dokáže potrápit silnějšího protivníka, ale vyhoří s tím slabším. Zatím se drží mimo sestupové příčky, ale se při pokračování nevydařených zápasů může vzhledem k situace v tabulce velmi rychle změnit.

Olomoucká Sigma chtěla bojovat o pohárové příčky, ale doposud se mužstvu tolik nedaří a nevypadá to, že by Hanáci měli patřit mezi nejlepší kluby letošního ročníku Gambrinus ligy. Vždyť z posledních dvou ligových zápasů v Příbrami a na Slovácku vytěžili jediný bod, přitom oba protivníci nepatří mezi špičkové celky ligy.

Oba týmy potřebují naplno bodovat. Baník by se v přpadě výhry nejen bodově na Sigmu dotáhl, ale hlavně by se zase vzdálil sestupovým příčkám. Olomouc by předstihla Jablonec. Jak už bylo zmíněno, vzájemné zápasy z posledních let jasně hovoří pro moravský klub. Baník naposledy Sigmu porazil před čtyřmi lety, poslední dva duely na Bazalech skončily olomouckou výhrou 2:1.

"Je na čase to změnit," prohlásil ostravský útočník Dominik Kraut. Stane se tak? 

Tip: 1