Natřískaná Chelsea. Z hráčů na hostování zvládne poskládat kvalitní 11ku v hodnotě 70 milionů eur


Že je soupiska londýnské Chelsea plná fantastických fotbalistů nikoho nepřekvapí. Šíře jejich kádru je ale tak rozsáhla, že Mourinho nechal poslat na hostování jasně nejvíc hráčů ze všech týmů v celé Premier League (26).

Konkurenci válcuje i kvalita zapůjčených hráčů. Nejde jen o mladé talenty. Najdou se mezi nimi i relativně ostřílení borci, kteří dávno hrají za reprezentace svých zemí. Jako například nigerijský záložník Moses, Němec Marin (ten však nestabilně) či účastník posledního mistrovství světa Torres.

Z níže uvedené jedenáctky, která by jistě mohla konkurovat celé řadě nadrůměrných evropských klubů, má zkušenosti ze seniorské reprezentace 9 hráčů – takový Kenneth Omeruo hrál za Nigérii na mistrovství světa a pomohl vyhrát Africký pohár národů. A to jen na pomyslné lavičce zůstává Piazon, Kakuta, Traore, McEachran a Atsu.

Uvedená jedenáctka má tržní hodnotu 70 milionů eur (podle serveru transfermark), což je více než základní sestava Burnley (23 milionů eur), Aston Villy (48 milionů eur) či West Hamu (50 milionů eur).

Image and video hosting by TinyPic

V kvalitě bude Chelsea hledat konkurenci těžko, ale v počtu zapůjčených hráčů nemůže konkurovat Parmě. Ta je o několik úrovní výš. Italské mužstvo mělo v loňské sezoně na hostování hodně přes 100 fotbalistů.