Nejdelší cestování k venkovnímu ligovému utkání? Přes čtvrtinu zeměkoule


Kdo hádal, že se jedná o Rusko, tak se trefil. Nejúmornější cestování musí snášet momentálně druholigový FC Luch-Energiya Vladivostok. Nejšílenější cesta je na programu ve chvíli, když v ligovém rozpise narazí na FC Baltiku. Ta je od Vladivostoku vzdálená neuvěřitelných 10,4 tisíc kilometrů.  

Kdo si nedokáže onu vzdálenost příliš dobře představit, tak vězte, že letadlem cesta trvá 13,5 hodin, autem 5 dní a 18 hodin, vlakem 7 dní a 8 hodin a pěšky 3 měsíce

Image and video hosting by TinyPic

Luch-Energiya hrála v roce 2008 nejvyšší ruskou soutěž, a celkem pochopitelně byla trnem v patě mnoha hráčů. Například brankář CSKA Moskva Igor Akinfeev po sedmihodinovém letu a porážce 4:0 naznačil, že by bylo nejlepší, kdyby Energiya hrála v japonské lize (Vladivostok s Japonskem sousedí).

Je s podivem, že na utkání Luch-Energiye proti Baltiku, tedy proti soupeři vzdálenému 10,4 tisíc kilometrů, jak bylo v úvodu článku sděleno, odcestovalo i několik věrných fanoušků geograficky zapadlého klubu.

Věrnost některých fotbalových fanoušků zdá se nezná mezí. Tři příznivci Zenitu Petrohrad cestovali k utkání, právě proti Vladivostoku, 9,7 tisíc kilometrů vlakem. Šílený výlet trval téměř 8 dní. Únavná cesta se ale fandům Zenitru vyplatila, klub jim za mimořádnou věrnost daroval auto.