Nejzvláštnější přestup léta: Premier League dostala košem


Máte za sebou nejlepší sezonu ve své kariéře, nacházíte se na vrcholu svých sil a vážný zájem o vás projeví hned tři kluby z anglické Preimer League. Zřejmě by šlo o léto plné příprav a příjemných starostí, protože by vás již brzo měl čekat vrchol vašeho fotbalového života.

Přesně do této situace se během letošního přestupového okna dostal André-Pierre Gignac, který v minulé sezoně nastřílel 21 branek, což z něj udělalo druhého nejlepšího střelce francouzské Ligue 1 a jednoho z nejlépe hodnocených hráčů celého ročníku. Protože mu v Marseille vypršela smlouva, mohl se neomezeně rozhodovat, kam zamíří.

Ale světe div se - a že se diví pořádně - Gignac dal přednost Tigres před Premier League. Ano je to tak, vybral si mexickou ligu.     

Image and video hosting by TinyPic

Prý byl dobře rostlý francouzský útočník blízko od podpisu s West Hamem. Je proto logické, že se fotbalová Evropa diví, nad tak zásadní a podivnou změnou v rozhodování. Konečně z transferu je zaskočeno i samotné Mexiko, tedy především fanoušci Tigres, kteří Gignaca vítali ve velkých davech. Takové jména do mexické Primera División nechodí a do Tigres už vůbec ne – klub nepatří mezi takzvanou velkou čtyřku.

Samozřejmě, jde o rozhodnutí Gignaca, bylo jen na něm, pro jaký klub se nakonec rozhodne, ale to neodpovídá na otázku, proč zrovna Tigres.

Pochopitelně, mexický klub bude platit Ginaca královsky, přijde si na 4 miliony eur ročně, ale podobné peníze by si určitě vyjednal i v Anglii – jako volný hráč byl k mání zadarmo, což často zlepšuje platové podmínky.  

Image and video hosting by TinyPic

Pak už mě napadají jen tato vysvětlení:

1. Domácími fanoušky bude oslavován jako největší hvězda ligy. Na stadionu bude jeho jméno skandovat 40 tisíc horkokrevných fanoušků.

2. Dostane možnost zahrát si slavný Pohár osvoboditelů (Copa Libertadores).

3. Celou kariéru trávil ve Francii. S rodinou poprvé zažije pořádné dobrodružství.

Stejně musím říct, že všechnu tu srandu si mohl dopřát i po třech, čtyřech letech odkopaných v Anglii. Za mě nejpodivnější přestup léta.