Neymar hraje proti "svým", Barcelona vyzve v přáteláku Santos


Opravdová lahůdka nás čeká ještě před víkendovým programem přátelských zápasů. Barca si zahraje proti Santosu a zápas bude mít nostalgickou příchuť zejména pro Neymara. Ten odehrál za Santos celé své teenagerské období, aby se později vydal na zkušenou do světa a přestoupil do Barcelony. 

BARCELONA - SANTOS 1.15 x 6.00 x 15.00

Začněme u hostů. Pozorovatelé z Camp Nou zjistili, že Santos se v poslední době věnuje rychlým protiútokům a offsidové pasti. Tým hraje v rozestavení 4-4-2 s vysunutými krajními záložníky.

Santos sází na velmi talentované útočné duo Neilton - Willian Jose.

Barcelona by měla i nadále zkoušet některé z mladíků, především stopera Bartru či záložníka Sergiho. Bartra zatím marně hledá formu, zatímco Sergi je odborníky chválen za sympatické výkony v srdci záložní formace. Mascherano a Alexis budou rádi za každou šanci prokázat své schopnosti, zatímco obrovské zklamání v případě nákupu Alexe Songa bude platit i nadále a bývalý defenzivní záložník Arsenalu zřejmě šanci nedostane.

Barca pod novým koučem Martínem nebude experimentovat nijak zvlášť nové techniky, klub i nadále sází na 4-2-3-1, popř. 4-3-3 s Messim i nadále na hrotu útoku.

Naposledy se oba kluby setkaly na MS klubů v prosinci 2011 a Blaugranas svého soupeře smetli 4-0, Neymar si tehdy v dresu Santosu ani neškrtl, naopak Messi skóroval dvakrát.

Zápas má jasného favorita a přestože Barca nebude hrát do plných, očekává se její jasné vítězství.

Výkop je naplánován na 21:30.