Osmifinále MS: Překvapí Nigérie favorita z Francie?


Osmifinále Mistrovství světa ve fotbale má dnes na programu další dvě utkání. V prvním z nich se představí týmy Německa a Alžírska a ve druhém se pak střetne Francie s Nigérií. 

Reprezentanti Francie zatím na turnaji předvádí parádní výkony a potvrzuje to i množství nastřílených branek, neboť se prosadili již osmkrát. Střelecký prach jim sice trochu zvlhnul při bezbrankové remíze s Ekvádorem, ale to už měli postup téměř jistý a trenér Didier Deschamps tak nechal odpočívat některé ze svých opor. V osmifinále již zcela jistě stejný tah neudělá a na hřiště vyšle to nejlepší, co jeho země nabídla. 

Kdo se dnes na obou stranách prosadí střelecky? Na francouzské straně by to mohl být kromě tradičního střelce Karima Benzemu (dá gól - 1,74) i Olivier Giroud, který se pravděpodobně vrátí do sestavy (dá gól - 2,33). V nigerijském týmu bude hrozit největší nebezpečí od Ahmeda Musy (dá gól - 5,20), který se naposledy dvakrát trefil do sítě Argentiny.

Díky střelecké a herní formě Francouzů se jeví zajímavě například kombinovaná sázka na vítězství Francie a více než 3 gólů v utkání (kurz 2,25).

Ačkoli je před večerním soubojem favorizovaná Francie, dosavadní osmifinálová utkání ukázala, že favorit si ne vždy se svým soupeřem poradí hladce. O tom by mohly vyprávět velké týmy jako Brazílie (postup po penaltách) a Nizozemsko (postup díky dvěma brankám v posledních 6 minutách). Ve čtyřech utkáních jsme již byli svědky dvou penaltových rozstřelů a na to, že k nim dojde i utkání Francie s Nigérií je vypsán kurz 8,00. Možnost, že se rozhodne v prodloužení, má pak kurz poloviční – 4,00.