Pohár České pošty: Plzeň a Sparta ve finále snů


Tento víkend se v Česku na chvíli zastaví kolotoč prvoligových utkání, aby dal přednost vyvrcholení Poháru České pošty.

Když pomineme veškeré negativní okolnosti sobotního utkání spojené s problémy při distribuci vstupenek, čeká nás čistě po sportovní stránce fotbalový svátek. Ve finále Poháru České pošty proti sobě stane loňský mistr ligy FC Viktoria Plzeň proti letošnímu mistrovi AC Sparta Praha. Souboj rivalů slibuje dramatickou podívanou, protože oba mají velkou motivaci uspět. Navíc ani jeden tým nemá důvod se šetřit, protože v ligové tabulce už své pozice ztratit nemohou.

A plzeňští mají Spartě co oplácet právě za ligovou sezonu, ve které na ní zdaleka nestačili a v tabulce za ní obsadili s velkým odstupem druhé místo. Letenští na druhou stranu touží po zisku tzv. double, tedy vítězství v lize a národním poháru. Zisk double je v historii samostatné české ligy vzácností. Stalo se tak pouze jednou, v ročníku 2006/2007 se radovali hráči Sparty.

Sparta si v posledním kole zastřílela proti Olomouci, kterou porazila rozdílem třídy 5:0 a navíc už má mistrovský titul v kapse. Dalo by se tudíž spekulovat o jistém uspokojení. Teď jí navíc stojí v cestě Plzeň, která je výkonnostně úplně jinde, než Olomouc, a před letenskými tak stojí mnohem obtížnější úkol.

Ve velkém finále tak můžeme očekávat vyrovnanou bitvu. Kurz na remízu 3,20. Zároveň se jedná o souboj dvou nejlepších útoků ligy, které navíc nebudou svázány taktikou – radíme proto možnost více než 2,5 gólu s kurzem 1,87.