Poslední kvalifikační zápasy! Kdo se bude radovat?


Dnešní večer bude pro spoustu fotbalových reprezentací klíčový. Je možné, že spousta trenérů zakončí kvalifikaci neúspěchem a odstoupí. Je hned několik týmů, které nemají účast na turnaji v Brazílii jistou a přesto se to od nich očekává.

Švýcarsko - Slovinsko 2.10 x 3.50 x 3.30

Slovinci musí vyhrát a doufat, že Island venku neporazí Nory. malá zemička na okraji Balkánu měla bezchybnou formu, kterou po čtyřech výhrách ukončila porážkou. Švýcarsku již o nic nejde, to postupuje přímo na šampionát, takže papírová výhoda pro Slovinsko.

Anglie - Polsko 1.22 x 6.00 x 12.00

Jednoznačný tahák dnešního večera. Anglie se na dálku pere s Ukrajinou o první místo v tabulce. Rozdíl je pouhý jeden bod. Pokud Angličané zvítězí, na nic se nebudou muset ohlížet a postoupí přímo.Polsko nebude vůbec jednoduchým soupeřem, což se ale dá říct o San Marinu, kde hraje Ukrajina. Od té se očekává jasná výhra, takže svěřenci trenéra Hodgsona musí jednoznačně jít po třech bodech, remíza je pošle do baráže a to jistě hrdý Albion nechce.

Turecko - Nizozemsko 2.45 x 3.65 x 2.55

Turci na dálku bojují s Rumunskem o baráž. Tyto dva zmíněné kluby mají shodně 16 bodů, a tak jejich vlastní zápas rozhodne. Pokud hráči ze země půlměsíce zvítězí, je baráž jejich. V cestě jim ale stojí silný soupeř, který má sice postup jasný, ale zřejmě nastoupí hráči širšího kádru, kteří se budou chtít ukázat. Rumunsko hraje doma s Estonskem, což je jistě přijatelnější soupeř, než Holandsko. Takže Turci se nacházejí v podobné situaci jako Anglie - musí získat tři body.

Litva - Bosna a Hercegovina 11.50 x 5.25 x 1.25

Hosté mají stejný počet bodů jako Řecko, ale jsou v tabulce první díky vynikající gólové potenci. Řekové však hrají s Lichtenštejnskem a očekává se, že získají tři body, takže i Bosna musí hrát jednoznačně na vítězství. Edin Džeko okusí životní kvalifikační duel.

Kompletní program dnešních zápasů kvalifikace MS