Premier League: Napraví Arsenal zaváhání z 1. kola?


Fotbalisté Arsenalu budou o nápravu z prvního utkání usilovat ve Fulhamu, který naopak své úvodní představení v novém ročníku Premier League zvládl. V sobotu se hraje také atraktivní střetnutí mezi Aston Villou a Liverpoolem.

Fulham - Arsenal 3,50 - 3,40 - 2,10

Sobota 13.45

Mužstvo Fulhamu se připravuje na stále nebezpečné mužstvo manažera Arseneho Wengera, které v prvním kole překvapivě podlehlo Aston Ville. Tým okolo českého záložníka Tomáše Rosického je i přes úvodní porážku favorizován.

Fulham vkročil oproti Arsenalu do ligy dobře, vyhrál díky brance Kasamiho 1:0. Tím jen potvrdil, že se jedná o kvalitní mužstvo. V útoku bude střílet branky zkušený Berbatov, v brance spolehlivý Stekelenburg. O porážce Arsenalu už řeč byla, navíc červenou kartu viděl Koscielny. Ten nedohrál ani zápas kvalifikace Ligy mistrů, když musel opustit hřiště kvůli zranění. Na půdě Fenerbahce ale tým Arsenalu vyhrál vysoko 3:0.

To by měla být velká psychická vzpruha do víkendového střetnutí. Wengerovi se vyčítá, že v létě mužstvo prakticky neposílil, nicméně kádr stále svou sílu má. A přestože to bude mít na půdě Fulhamu těžké, s největší pravděpodobností bude o jednu branku šťastnější.

Tip: 2

Aston Villa - Liverpool 3,90 - 3,55 - 1,90

Sobota 18.30

Atraktivní a velmi dramatické střetnutí slibuje mezi Aston Villou a Liverpoolem. Oba týmy se chtějí prezenzovat kvalitním fotbalem a zaútočit na pozice zaručují evropské poháry. Výsledky z prvního zápasu naznačily, že ambice je možno naplnit.

Zejména Aston Ville se podařilo překvapit Premier League, když vyloupila Emirates Stadium. Hráči se nesložili ani přes brzkou branku soupeře. Psychická odolnost bude důležitá i pro zápas proti Liverpoolu, který by rád navázal na staré dobré časy. Ten v letošní sezoně bude spoléhat na góly Sturridge, který rozhodl zápas proti Stoku. 

Fotbalisté Liverpoolu nastoupili v úvodním zápase se třemi útočníky a diktovat tempo hry mají v plánu také na hřištích soupeřů. Nicméně Aston Villa je zdatný protivník, na začátku sezony je plná sil a domácí fanoušci ji dovedou k zisku dalších cenných tří bodů. Rozhodně nebude od věci vsadit, že padne tři a více branek.

Tip: 1