Premier League: Šance některých týmů na umístění na konci ligové sezóny + kurzy

Nedělní bitvy v anglické Premier League nám určili nové pořadí v horních patrech tabulky. Chelsea se po remíze s Liverpoolem propadla na třetí pozici za dvojici celků z Manchesteru. První jsou United s dvoubodovým náskokem před Citizens, Chelsea ztrácí další bod.

Manchester City - Tottenham Hotspur 2:1

Blízko ke ztrátě bodů ve šlágru měli domácí Citizens. Tottenham odehrál na půdě favorita velmi dobré utkání a remízový stav 1:1 držel až do 88. minuty. Poté zaúřadoval ex-teplický útočník Edin Džeko a vystřelil domácím tři body. Trenér Mancini tak má zase na chvíli od vedení pokoj.

Díky vítězství se Manchester City v tabulce Premier League posunul na druhé místo před Chelsea, která ztratila body v domácím utkání s Liverpoolem. Tottenham se díky porážce propadl už na sedmou pozici a oproti minulé sezóně se mu vstup do ligového ročníku nevydařil. Kurz na titul pro Citizens se pohnul na 3,10. Kurz na to, že Tottenham obsadí v konečném zúčtování pozici do čtvrtého místa je 3,30.

Newcastle - West Ham United 0:1

Překvapením dosavadního průběhu soutěže je naopak West Ham, který je po jedenácti odehraných kolech na skvělém šestém místě se ziskem osmnácti bodů. Díky vítězství 1:0 na půdě Newcastlu se o bod dostal před Tottenham. Jediný gól zápasu vstřelil ve 38. minutě Kevin Nolan, který shodou okolností v minulosti působil právě v Newcastlu a potopil tak svého bývalého zaměstnavatele.

Naopak Newcastlu se v posledních zápasech příliš nedaří a se čtrnácti body se propadl na desátou pozici. Pokud chce znovu bojovat o poháry tak, jako v loňské sezóně, musí zlepšit zejména svou špatnou produktivitu.

I přes skvělé výsledky není moc pravděpodobné, že by se West Ham na konci sezóny umístil v nejlepší čtveřici. Na podobnou skutečnost je vypsán kurz 60,00. Newcastle je na tom nyní hůře, ale v této statistice se mu rozhodně stále věří více (20,00).

Chelsea - Liverpool 1:1

Svým jubilejním padesátým gólem se do sítě Liverpoolu prosadil obránce Chelsa John Terry. Hlavně díky jeho trefě uhrál londýnský klub doma remízu 1:1. Za hosty vyrovnával Luis Suárez v 73. minutě a na tuto trefu už domácí nestihli zareagovat vítězným gólem.

Chelsea se tak za dvě odehraná kola z první pozice propadla už na třetí. Díky ztrátě bodů se před ni nyní dostal také Manchester City. Chelsea ztrácí na první Manchester United nyní tři body. Liverpool sice nevítězí, ale ani neprohrává. Po jedenácti kolech je na třináctém místě se ziskem dvanácti bodů.

Kurz na to, že Chelsea se bude radovat z titulu se tak zase o něco snížil (4,50). U Liverpoolu se o této statistice moc hovořit nemůže a tak znovu přinášíme kurz na to, že se umístí v elitní čtyřce (7,50).