Přestupy: Vysněná jedenáctka Arséna Wengera


Konečně se mění v Arsenalu poměry. Poslední roky chodí do londýnského klubu hotoví, kvalitní a respektovaní fotbalisté místo toho, aby z klubu odcházeli. A vše napovídá tomu, že se Wengerovi podaří udržet nastolený trend i letos během léta. 

Image and video hosting by TinyPic

Wenger se konečně dočkal

Dlouhé roky se hledal v Arsenalu špičkový brankář. Proto je celkem paradoxem, že k jeho nalezení pomohl jeden z největších rivalů. Chelsea celkem logicky posílala Petra Čecha do Arsenalu se skřípáním zubů. Oficiální oznámení přestupu se proto protahovalo, i když bylo téměř jisté, že k němu nakonec dojde.

„Zachrání jím 12 až 15 bodů za sezonu, to může být rozhodující,“ láteřil například John Terry. S přestupem nesouhlasil ani Mourinho, ale oba kluby přesto jednaly a dohodly se na přestupní  částce v hodnotě 11 milionů liber.

Hledá se kvalitní stoper

Šnek Mertesacker není úplně tím pravým, kdo by měl pomoct dotáhnout Arsenal k titulu. Wenger proto hledá ke Koscielnymu kvalitnějšího parťáka. Vyhlédnutého měl Hummelse, ale reálnější je alternativa Garay. Argentinský stoper prožil v Zenitu vydařenou sezonu a to by měl sedmadvacetiletého obránce výkonnostní vrchol teprve čekat. Do Londýna se má stěhovat za 13 milionů liber.

Posílit chce Wenger i kraj obrany. Nalevo chce přivést čtyřiadvacetiletého Faoziho Ghoulama, který odkopal v Neapoli výtečnou sezonu, což vyvolalo o alžírského obránce vlnu zájmu.

Image and video hosting by TinyPic

Další hvězda do kádru

Özil, Sanchez, Čech a Vidal. To už musí znít (z posledních let zhrzeným) fanouškům dobře. Opora Juventusu prý přestoupí do Arsenalu na 90 %, takové jsou nejaktuálnější zvěsti. Transfer by měl být uzavřen poté, co skončí Copa Amerika, čímž skončí také rok dlouhé intenzivní sledování Arturo Vidala – tak moc po reprezentantovi Chile Wenger touží.

 

Vidal přestoupí do Arsenalu - 1,30 

Střelec na závěr

Špičkový brankář, kvalitní stoper, hvězdný záložník a kanonýr. I toho potřebuje vychrtlý Francouz získat. V posledních dnech bombarduje nabídkami německou Borussii Dortmund, která se nechce vzdát Aubameyanga. V úvahu připadá i Higuain - ten by byl ale velmi drahý. Stejně tak Cavani. Všichni tři připadají v úvahu, ale půjde o náročná a zdlouhavá jednání. 

Image and video hosting by TinyPic

 

Cavani se stane posilou Arsenalu18,00

Arsenal zatím ukazuje na přestupovém trhu ostré lokty. I to je důkazem toho, že může v nadcházejícím roce pomýšlet na titul.

Čtěte také:

Přestupy: Vysněná jedenáctka Pepa Guardioly

Přestupy: Vysněná jedenáctka Louise van Gaala