Přestupy: Vysněná jedenáctka Brendana Rodgerse


Konec legendárního Stevena Gerrarda, pravděpodobný odchod Sterlinga do City a rozpačité výkony v loňské sezoně. To byly hlavní faktory, které pobízely Liverpool k velké a brzké aktivitě na přestupovém trhu. Klub již posílil například Ings, Milner, Firmino, Clyne a další nabídky anglické mužstvo neúnavně rozesílá.

Image and video hosting by TinyPic 

Cenný úlovek na kraj obrany

Rodgers hledal nějaký čas kvalitního pravého obránce (Manquillo přísné požadavky příliš nenaplnil), který zvládne efektivně podporovat ofenzívu – případně dokáže nastupovat jako falešné pravé křídlo, když dostane choutky hrát na tři stopery. Vyhlédnutým adeptem se stal třiadvacetiletý rychlík Nathaniel Clyne. Problémem se stal zájem Manchesteru a Chelsea, ale i přes tuto nemalou překážku dokázal Liverpool anglického obránce podepsat, čímž Rodgers zřejmě definitivně vyřešil jeden ze svých palčivých problémů.

Kdo nahradí Gerrarda?

Dalším problém k řešení je nahradit Stevena Gerrarda. V úvahu připadá talentovaný německý mladík Emre Can. Ten potenciál na zvládnutí tak náročného úkolu sice má, ale jestli je toho schopen již od nadcházející sezony těžko říct. Jednou z alternativ je také Miralem Pjanić. Za něj prý Liverpool již předložil AS Řím nabídku, ale italské mužstvu údajně požaduje příliš vysoké vyrovnání.  

Hned z kraje přestupního období ulovil Rodgers zkušeného Milnera. Ten může nastupovat ve středu zálohy, stejně tak na jejím kraji. Zda bude hrát v základní sestavě, nebo jen rozšíří konkurenci v kádru, se teprve uvidí.

Image and video hosting by TinyPic

Přijde ještě jeden útočník?

O střílení branek se u Reds bude starat hlavně trojice Coutinho, Sturridge a drahá posila Firmino. Na lavičce bude k dispozici ještě další nováček Ings, ale protože je na odchodu Balotelli a pravděpodobně odejde i Lambert, bylo by ideální přivést ještě jednoho kvalitního střelce. Zájem byl o Baccu, ale toho ve finále podepsal AC Milán.  V úvahu nyní připadá Benteke – přestup do Liverpoolu by prý preferoval.

„Silný, rychlý, kvalitní v zakončení…myslím, že Benteke by se do Liverpoolu hodil,“ prohlásil o možné posile například bývalý útočník slavného anglického mužstva Fowler.

Image and video hosting by TinyPic

 

Benteke přestoupí do Liverpoolu - 1,50

Podpisy Liverpoolu zatím dávají smysl. Pokud se ještě podaří přivést kvalitního středového záložníka a střelce do útoku, tak může Rodgers považovat letošní léto za velmi úrodné a povedené. 

 

Čtěte také:

Přestupy: Vysněná jedenáctka Arsenéna Wengera

Přestupy: Vysněná jedenáctka Pepa Guardioly

Přestupy: Vysněná jedenáctka Louise Van Gaala