Přestupy: Vysněná jedenáctka Louise van Gaala


Vypadá to, že i letošní letní přestupové období bude Manchester United velmi aktivní a pravděpodobně se postará o několik zajímavých přesunů. Napovídají tomu smělé plány Louise van Gaala - částečně vynucené.

Image and video hosting by TinyPic

Novou brankářskou jedničkou Cillessen?

S největší pravděpodobností totiž přijde Manchester o svou oporu mezi třemi tyčemi Davida De Geu. Jak to? Jednomu z nejlepších brankářů Premier League vyprší s United na konci nadcházejícího ročníku smlouva, čehož se snaží využít Real Madrid (jedinečná šance jak konečně nahradit téměř uvadlého Casillase). Výhodou Realu je skutečnost, že to De Geu táhne zpátky na Pyrenejský poloostrov. To usnadnilo lákání na Santiago Bernabéu. 

Je proto nejvyšší čas pomalu začít jednat o náhradě. Kandidáti na seznamu Van Gaala jsou prozatím čtyři: Lloris, Valdes, Oblak a Cillessen. Právě krajana Cillessena, kterého vedl na posledním mistrovství světa, by si do United přál jako perspektivního nástupce za De Geu, ale protože jeho smlouva vyprší v Ajaxu až za tři roky, bude to pro United velmi těžké jednání. Nizozemský klub se nevzdá mladého Cillessena snadno.  

Image and video hosting by TinyPic

Hugo Lloris přestoupí do United - 3,00

 

United se snaží využít nespokojenosti hvězdného Ramose

Stoper Realu Madrid se zřejmě nedokáže domluvit s klubem na podpisu nové smlouvy. I když bere Sergio Ramos krásných 6 milionů eur ročně, cítí se finančně nedoceněný a požaduje prý o 4 miliony více. K tomu se přidávají údajné spory s vedením klubu. To je pro Manchester United dobrá příležitost, jak získat velmi kvalitního lídra obrany, kterého usilovně hledají. Navíc mají další trumf v rukávě. Tím je právě zájem Realu o De Geu. Vzniká tak logická reakce: Pokud chcete De Geu, my chceme Ramose. (Koukejte ho ale finančně docenit).

Posílit obranu United by mohl také Nathaniel Clyne. Ten si udělal v posledních dvou letech skvělé jméno výbornými výkony v dresu Southamptonu. I přes ambice sympatického klubu se ho podaří jen těžko udržet. Zájemců je více, ale United patří mezi favority.      

Image and video hosting by TinyPic

Clyne posílí Manchester United - 6,00

 

Schweinsteiger jako řešení problémů

Gaal hledal celou uplynulou sezonu do středu zálohy lídra, který by skvěle ovládal hru na obou stranách hřiště, a bylo by na něj spolehnutí. Variant měl několik, ale s nikým nebyl plně spokojený. Je proto celkem logické, že se snaží nalákat na Old Trafford zkušeného Bastiana Schweinsteigera. Záložníkovi Bayernu Mnichov končí smlouva v roce 2016, takže se naskýtá jedinečná příležitost. Přemluvit ho k odchodu z Německa bude ale velmi těžké. 

Jedno jméno se z vysněných posil ale již povedlo přivést. Z PSV  Eindhoven dorazil za 27 milionů eur talentovaný nizozemec Memphis Depay

Image and video hosting by TinyPic

Musí přijít útočník

No a řešit se musí v Manchesteru také útok.

Falcao pokračovat v United nebude. Van Persie po nedobré sezoně zvažuje své setrvání v United, kde mu navíc vyprší příští rok smlouva. Je proto logické, že musí útočník přijít.

Kandidáti? Objev Tottenhamu Harry Kane, hvězda Realu Madrid Karim Benzema a opora Sevilly Bacca. 

 

Kane posílí Manchester United - 7,50

Nyní už nezbývá než sledovat, zda se Gaalovi podaří sestavit svou vysněnou jedenáctku do konce přestupového období, případně jaké bude nucen zvolit alternativy.