Přestupy: Vysněná jedenáctka Pepa Guardioly


S Bayernem sice sbírá tituly, ale i tak je angažmá Pepa Guardioly v Mnichově stále pod vlnou kritiky. Důvod? Fanoušci chtějí vidět svůj klub opět ve finále Ligy mistrů a nejlépe s trofejí v ruce.

I proto se očekává, že Bayern v letním přestupovém období ještě více zkvalitní svůj výběr. Především za Francka Ribéryho, který je již dlouhou dobu na marodce, hledá bavorský klub adekvátní náhradu a v rámci spekulací tak padají velmi zajímavá jména.

Di Maria nebo Douglas Costa?

To je asi nežhavější otázka v Mnichově. Všichni vědí, že klub hledá hráče do křídelních prostor. Důvod je jednoduchý - častá zranění Robbena či Ribéryho. Především v té předchozí sezóně bylo vidět, jak moc je hra Bayernu na těchto dvou borcích závislá.

I proto padala již začátkem června velmi zajímavá jména. Angel Di Maria, Felipe Anderson, Antoine Griezmann, Douglas Costa a další. Technický ředitel Bayernu Michael Reschke odletěl také na Copa America a média měla jasno. Jeho úkolem je domluvit přestup Angela Di Marii.

Před pár dny však vyšlo najevo, že Reschkemu se povedlo domluvit zcela jiného hráče a to Douglase Costu. Brazilský fotbalista by měl podle německých médií přijít do Mnichova za 30 miliónů euro. To však není všechno. Tento přestup nemá znamenat ukončení snahy o zisk Di Marii. Také argentinský fotbalista má přijít do Bayernu, pokud najde vedení bavorského klubu společnou řeč s vedením United.

Rafinha, Lahm nebo někdo jiný?

Přesun Philippa Lahma do středu zálohy výrazně oslabil pravou stranu Bayernu a fanoušci se s tímto přesunem stále nemohou smířit. Brazilec Rafinha sice odvádí spolehlivé výkony, ale rozhodně nepatří ke světové špičce.

I proto se spekuluje, že Pep Guardiola při množství středních záložníků svůj záměr přehodnotil a Lahma pošle na pravý kraj obrany. Jenže do toho přišly další spekulace, konkrétně o možném příchodu italského beka Darmiana z Turína. 

Kluby by měly být domluvené na přestupové částce 18 miliónů euro.

Odejde Schweinsteiger?

V současnosti prakticky není hráč Bayernu, o kterého by dle médií nestál Louis van Gaal v Manchesteru United. Po neúspěšných námluvách s Thomasem Müllerem či Robertem Lewandowskim se holandský kouč zaměřil na jediného hráče - Bastiana Schweinsteigera.

Právě německý středový stratég má být tím, kdo dá hře United opět řád a organizaci. Van Gaalovi hraje také do karet fakt, že Schweinsteigerova smlouva končí v létě 2016 a k jejímu obnovení zatím nedošlo. Schweinsteiger by tak mohl do mnichovské kasy přinést peníze za prodej pouze letos v létě.

Vedení Bayernu se však k aktuální situaci nijak nevyjadřuje. Karl-Heinz Rummenigge pouze podotkl, že obě strany ví, co mohou očekávat a Bayern svého zástupce kapitána pustí pouze v případě, že si to bude sám přát.

Kdo bude krýt záda Lewovi?

Další velmi důležitou otázkou je, kdo bude druhým útočníkem v kádru Bayernu. Po skončení smlouvy Claudia Pizarra totiž tato pozice zůstává stále neobsazena. V útoku sice může nastoupit Thomas Müller a Pep Guardiola už zkoušel také falešného útočníka v podobě Maria Götzeho, ale druhý opravdový killer na soupisce stále chybí.

Zajímavostí jistě je, že v tomto směru v médiích zatím nepadají ani konkrétní jména. Fanoušci se sice nechali slyšet, že kapitán německé reprezentace do 21 let Kevin Volland by mohl být tím pravým, ale tento přestup se stále zdá velice nereálný.