Přidají Belgičani další 3 body proti Rusům?


Černý kůň šampionátu z Belgie má po úvodních zápasech ve skupině jako jediný 3 body. Svěřenci kouče Marca Wilmotse otáčeli zápas s Alžírskem, který vyhráli 2:1. Rusové v jejich úvodním zápase po nepříliš přesvědčivém výkonu remizovali s Jižní Koreou 1:1.

V dnešním zápase je s otazníkem start belgického kapitána Vincenta Kompanyho, který má problémy s třísly a o jeho nasazení se rozhodne až těsně před zápasem. V pořádku by měl Eden Hazard, jenž měl problémy s palcem u nohy. Ruský kouč Capello se sestavou točit nehodlá. Spoléhat bude na pevnou defenzívu, o kterou se Rusové opírali o v kvalifikaci na šampionát.

Belgičani patří svým věkovým průměrem mezi nejmladší týmy na šampionátu, ale i přesto je v týmu mnoho kvalitních kráčů, kteří dokáží rozhodovat zápasy - Hazard, Lukkaku nebo Mertens. Zajímavý kurz je vypsán na Marouana Fellainiho (4,70), který se prosadil i v úvodním zápase. Tento defenzivní záložník kraluje ve vzdušných soubojích a neuhne ze žádného souboje. Nebezpečný je především při standartních situacích a rozích. 

Rusové se budou po většinu zápasu bránit a míč na kopačkách bude mít jejich soupeř. Z toho také bude pramenit větší počet faulů, které Rusové spáchají na hráče soupře - 1,55. Další sázka, kterou je potřeba zkusit se týka Romela Lukaka. Tento útočník se sice v úvodním duelu trápil, ale proti Rusku se dostane do jeho obvyklé pohody a pozornost ruského brankáře vyzkouší minimálně dvakrát - 1,60.

Belgie - pravděpodobná sestava:

Courtois - Alderweireld, van Buyten, Kompany, Vertonghen - Witsel, Dembelé - de Bruyne, Mertens, Hazard - Lukaku

Rusko - pravděpodobná sestava:

Akinfeev - Yeshchenko, Ignashevich, V. Berezutskiy, D. Kombarov - Glushakov, Fayzulin - Samedov, Shatov, Zhirkov - Kokorin

Zkuste štěstí i v dalších zápasech MS