Přímák Míry Bosáka: Tak to začalo…


Těšil jsem, přiznávám. A mé očekávání bylo v úvodním bundesligovém kole naplněno. Krásné zápasy, spousta gólů, nové tváře, nabité stadiony, zkrátka německá liga bude mít i tentokrát, co nabízet.

Bayern si nedělal problém s Hamburkem, který bude mít co dělat, aby se vyhnul záchranářským pracem jako v minulých sezónách. Trenér Guardiola mohl být spokojen s tím, co ukázaly posily Douglas Costa a Vidal, potěšil ho určitě i Müller. Minimálně na týden jsou zapomenuty pochyby, jestli dokáže Bayern navázat na výkony a hlavně výsledky minulých sezón. Na druhou stranu, Hamburk, to byl čajíček, výhra Bayernu se zkrátka čekala.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ PŘÍSPĚVKY MÍRY BOSÁKA

Daleko složitější úkol měl před sebou mít, alespoň teoreticky, Dortmund. Proti němu stál nejlepší tým jara – tedy druhá Borussie, ta z Mönchengladbachu. Nový trenér žlutočerných Tuchel měl určitě zrychlený tep, když dával dohromady základní sestavu. Ta se mu odvděčila, hrál se parádní zápas – aspoň ze strany BVB. Výhra 4:0 a dalších šest šancí hovoří jasně. Tuchel ukázal odvahu. Do takového mače postavil devatenáctiletého Juliana Weigla, který odehrál dosud jen 38 druholigových utkání za Mnichov 1860. Na tohoto mladíka jsem vážně zvědav. Už v osmnácti se stal nejmladším kapitánem v historii mnichovských lvů. Po dvou utkáních o pásku přišel, protože si s několika spoluhráči poněkud protáhli večerku a v poměrně nestřízlivém stavu vedli neuctivé řeči o svém klubu a členech jeho vedení. Ale záhy byl znovu vzat na milost a vrátil se do kádru i na hřiště. Tuchel o tohoto reprezentanta do dvaceti let hodně stál a rozhodně nebyl v sobotním utkání zklamán. Weigl je velmi pohyblivý, umí si poradit v souboji, neostýchá se ani zakončit, jednou z něj může být opravdu velmi dobrý hráč. Vůbec nebyl znát respekt z toho, že poprvé v životě hrál před kulisou více jak osmdesáti tisíc diváků. Samozřejmě, měl kliku v tom, že celý tým šlapal fantasticky, Mchytarjan, střelec dvou gólů, odehrál jeden z nejlepších zápasů ve žlutočerném dresu, dařilo se Reusovi a i Aubameyangovi. S touhle ofenzivní silou si vloni  skvělá obrana „Gladbachu“ nedokázala poradit. Přece jen, dva devatenáctiletí stopeři Schulz a Christensen ještě potřebují nasbírat řádnou porci zkušeností, ale moc jim nepomohli ani daleko zkušenější spoluhráči. Čtyři banány na začátek? Dobrou chuť.  Ale nám ostatním asi bundesliga šmakovat bude… 

;