Přímák Míry Bosáka: Těžká věc


Před pár dny jsem měl celkem jasno, koho favorizovat v blížícím se semifinále Ligy mistrů v duelu Bayernu a Barcelony. Kdybych si měl vsadit, ukážu jako na finalistu na Bayern. Jenže, slunce párkrát zapadlo a všechno je jinak. V současné době je na tom daleko lépe katalánský klub a je pro mě mírným favoritem.  

Hlavní příčiny tohoto obratu v mém myšlení jsou dvě. Veliká marodka mnichovského klubu a zároveň skvělá forma útočného tria Barcelony. To, co předvádějí Neymar, Suárez a Messi, to je skvělý koncert. Naposledy ho viděla Cordóba a tleskat mu museli i zarytí fanoušci domácího klubu. Na rozdíl od Bayernu se Barce vyhýbají zdravotní potíže a mužstvo válí, titul má na dohled, mužstvo je zjevně v dobrém rozmaru.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ PŘÍSPĚVKY MÍRY BOSÁKA

Bayern, ten už slavil. Zisk další mistrovské trofeje byl očekávaný, ale z vytouženého treble nebude nic. V poháru nezvládli Guardiolovi hráči semifinále s Dortmundem, uřízli si ostudu při penaltách (ani jedna proměněná ze čtyř) a navíc do konce sezóny přišli o sotva doléčeného Robbéna. Ten si natrhl sval bez cizího zavinění po pár minutách pobytu na hřišti. A k tomu Lewandowski, poslední týdny dokonale fungující fabrika na góly. Po souboji s gólmanem Langerakem si odnesl zlomený nos a horní čelist, o otřesu mozku nemluvě. Ale poslední zprávy z Mnichova hovoří o tom, že do středečního utkání by mohl být polský šutér připraven zasáhnout. Jen jestli nepůjde o příliš velké riziko.

Nenechte si ujít články od Míry Bosáka - stačí se přihlásit k odběru novinek, který nejdete v pravém sloupci

Další potíž tkví v defenzívě Bayernu. Proti skvěle fungujícímu útoku Barcy bude stát ne úplně přesvědčivě hrající obranná vozba. Guardiolu, pro nějž je tolik očekávaný zápas asi tou největší dosavadní výzvou, může těšit, že mezi zdravé se už vrátil Benatia a také Javi Martinez, který se objevil v sobotní sestavě proti Leverkusenu na místě stopera. Tento zápas a výsledek (2:0 pro Leverkusen) nelze brát jako odraz skutečné síly Bayernu, vždyť nastoupili dva debutanti, k tomu mladíček Gaudino, zvyklostem neodpovídalo ani rozestavení. Otázkou je, co třeba s Martinezem udělá mnohoměsíční pauza a pakliže by měl nastoupit, jak jí dokáží využít barcelonští fotbalisté.

Na každý pád čeká fotbalový svět ve středu večer pořádný kus zábavy. Byla by velká chyba si něco takového nechat ujít.