První El Clásico v sezoně. Smaže Real náskok?


FC Barcelona - Real Madrid 1,76 - 3,90, 4,40

Sobota 26.10. 2013, 18.00

Stadion: Nou Camp

Největší podzimní šlágr španělské ligy a zároveň jeden z nejatraktivnějších fotbalových duelů na světě je tady. Barcelona, úřadující španělský šampion, přivítá na své půdě celek Realu Madrid. V případě vítězství odskočí na slušných šest bodů, v případě prohry se situace na čele tabulky zdramatizuje.

Fotbalisté Barcelony vstoupili do sezony pod novým koučem výborně a úvodních osm zápasů vyhráli. Hned v prvním kole smetli Levante v poměru 7:0, vyhráli například i na hřišti silné Valencie. Body jim překvapivě vzala v minulém ligovém utkání Osasuna, která se pohybuje v sestupovém pásmu. Utkání skončilo bezbrankovou remízou.

"Bílý balet", taktéž s novým trenérem, nepůsobí tak suverénně, ale díky minulé barcelonské ztrátě je první příčce na dosah a v případě zisku dalších tří bodů by už na tom oba kluby byly stejně. Real už letos jeden velký zápas prohrál, když nestačil v madridském derby na Atlético. Ovšem od té doby vyhrál tři soutěžní zápasy a v mužstvu jistě panuje pozitivní bojovná nálada.

Bilance se z posledních vzájemných zápasů vyrovnala, dominance Barcelony skončila. V minulé sezoně, kdy se kluby setkaly šestkrát ve třech různých soutěžích, byl na tom lépe Real. Vyhrál třikrát, jednou prohrál, přesto mu to triumf nezajistilo jak v domácí lize, tak Copě del Rey.  

Kolik padne branek?

V posledních soutěžních ročnících se fotbalisté Barcelony a Realu Madrid utkávali poměrně často, což bylo pro diváky atraktivní i z toho důvodu, že o branky nebyly nouze. Nejčastěji padly tři nebo čtyři branky a zajímavý kurz 2,20:1 vybízí k tomu, aby sázkař opět vložil v důvěru střelců na obou stranách. 

0 až 2: 2,45

3 až 4: 2,20

5 a více: 4,00

Výjimečný zápas nabízí výjimečné sázkařské události, takže tipující mají z čeho vybírat. Rozhodně stojí za zvážení, zda v tradičně vypjatém utkání uvidíme červenou kartu. A kdo se trefí do soupeřovy sítě? Adeptů je několik, nejvíce se věří Lionelu Messimu. Na straně druhé je největší hvězdou Cristiano Ronaldo a třeba rozhodne posila za astronomickou částku, tedy Gareth Bale.

Bude udělena červená karta? Ano 2,40 - Ne 1,50

Kdo bude dávat góly?

Lionel Messi - 1,70

Alexis Sánchez - 2,67

Neymar - 2,75

Cristiano Ronaldo - 2,33

Karim Benzema - 3,85

Gareth Bale - 4,10