5 nejslavnějších gólů Wayna Rooneyho v reprezentaci [VIDEO]


Wayne Rooney se nesmazatelným písmem zapsal do anglické historie. V dnešním zápase proti Švýcarsku si připsal jubilejní 50. trefu v národním dresu a osamostatnil se v čele této statistiky. Pojďme si připomenout ty nejslavnější trefy tohoto fenomenálního anglického útočníka Manchesteru United. Na svůj skvělý střelecký počin potřeboval 107 zápasů.

Island 2004

Proti Islandu v roce 2004 napřáhl Wayne Rooney z více než třiceti metrů a vstřelil gól zápasu, ve kterém Anglie zvítězila nad Islandem jednoznačně 6:1. Rooney se v tomto utkání prosadil hned dvakrát, to se povedlo také Dariusi Vassellovi. Jednalo se o přátelské utkání.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Přímák Míry Bosáka: Neopakovat, prosím

Chorvatsko 2004

Na Euru 2004 v Portugalsku se ve skupině B odehrál jeden z nejlepších zápasů celého šampionátu. Anglie v něm zvítězila nad Chorvatskem 4:2 a Wayne Rooney si připsal dva nádherné góly, stal se první hvězdou zápasu a nasměroval Anglii k postupu. Tehdejší manažer Sven Goran Eriksson vyzdvihl jeho výkon k výšinám.

Rusko 2007

V kvalifikaci o EURO 2008 sice Anglie prohrála v Rusku 1:2, ale Wayne Rooney předvedl famózní parádu. Na hranici pokutového území si zpracoval prodloužený balón od Michaela Owena a bombou z half voleje nedal gólmanovi Ruska žádnou šanci. 

Uruguay 2014

Na mistrovství světa v Brazílii v roce 2014 Anglie ze skupiny nepostoupila, ale pro Wayna Rooneyho to byl speciální zápas. Připsal si totiž prozatím svůj jediný gól na světovém šampionátu v historii a na nejslavnějším reprezentačním turnaji světa to zkrátka něco znamená. Wayne Rooney navíc touto trefou zavřel ústa svým pochybovačům, kteří hovořili o tom, že si nezasloužil na šampionátu za své výkony startovat.

Skotsko 2015

Rooney byl na konci celé akce, ale tahle trefa byla zásluhou souhry celého týmu. Tiki-Taka v podání anglické reprezentace zakončoval Rooney do prázdné skotské branky. Dostali jsme se až do současnosti a Wayne Rooney má ještě šanci navyšovat svůj padesátigólový účet dalšími skvělými trefami.

Po Rooneyho rekordu nalezneme na internetu také řadu sestřihů s jeho nejlepšími góly v reprezentační kariéře vůbec, zde je jedno z nich.