5 věcí, které musí Španělé okamžitě udělat, aby na EURO 2016 opět zářili


Po velmi nepovedeném představení na mistrovství světa v Brazílie přišel pro španělský fotbal další šok - ve čtvrtek totiž svěřenci Vicente del Bosqueho prohráli hodně nečekaně na Slovensku 1:2.

Byla to první porážka v kvalifikačních zápasech po 8 letech! Ale také čtvrtá porážka z posledních šesti zápasů.

NEPŘEHLÉDNĚTE -  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

Španělská média už přicházejí s prognózami, že končí éra jejich fotbalu, který zažije další propad. Tak tragicky by se na to ale všichni dívat nemuseli. Přeci jen mají Španělé ve svých řadách stále velkou řadu kvalitních fotbalistů.

Pojďme se podívat na pět změn, které by španělské reprezentaci momentálně hodně pomohli.

Vynechat Ikera Casillase

Šňůra nepovedených zápasů v posledních měsících se u Ikera Casillase prodloužila. Vyčítán je mu především gól Juraje Kucky, který poslal Slováky v Žilině do vedení.

Casillas byl již v minulé sezóně často kritizován a také v letošní sezóně mu někteří fanoušci stále nemohou přijít na jméno. I proto se v loňské sezóně do branky místo ikony Realu dostal Diego Lopez.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Kvíz: Uhádněte, ze kterých hráčů se skládá námi vybraná jedenáctka?

Každý by si přál na reprezentační úrovni ukončit kariéru jako např. Phillip Lahm, který se s německým nároďákem rozloučil po zisku titulu na MS v Brazílii.

Ale někdy je třeba odhadnout situaci a nelámat to doslova přes koleno za každou cenu. Casillasovi by konec v národním týmu nebo menší odpočinek na lavičce jistě neuškodil.

Pustit do branky Davida De Geu

Brankář Manchesteru United se zdá být perfektní náhradou za Casillase. De Gea toho za Španělsko odchytal už mnoho na mládežnických úrovních a pečlivě čeká na svou velkou šanci i v seniorském týmu.

KOMPLETNÍ NABÍDKA KVALIFIKAČNÍCH DUELŮ

Vincente Del Bosque by se měl rozhodně zamyslet nad tím, jestli De Geu v nejbližším zápase do branky nepustí. Po výkonech, které v posledních zápasech Premier League předvedl, by si svoji šanci jistě zasloužil.

Věřit mladíkům

Stejně jako de Gea na svou šanci v A-týmu Španělů čeká několik dalších velmi nadaných fotbalistů. A nyní je chvíle, kdy by si zasloužili dostat důvěru Vicente del Bosque a ukázat se.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: TOP 11ka fotbalistů, pro které jsou přímé kopy doslova lahůdkou

Názorným příkladem je útočník Paco Alcacer z Valencie, který na Slovensku přišel do zápasu v průběhu hry a dokázal svým gólem srovnat na 1:1.

Ve Španělsku sice díky úspěchům v posledních letech sázejí hodně na osvědčené tváře, ale možná je čas, aby Del Bosque v tomto ohledu udělal změnu.

Využít předností Diega Costy

EURO 2012 dokázali Španělé vyhrát, aniž by v základní sestavě měli klasického útočníka. Na pozici "volného forvarda" se většinou pohybovali Cesc Fabregas nebo David Silva.

NEPŘEHLÉDNĚTE -  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

S příchodem Diega Costy se samozřejmě hra španělského týmu měla určitým způsobem změnit, aby zabijácký instinkt útočníka Chelsea byl co nejvíce využíván.

To se však často vůbec neděje a v některých fázích utkání to vypadá, že Španělé stále hrají bez klasického forvarda. Nikdo samozřejmě nechce, aby úřadující mistři Evropy začali hrát jako Chelsea. Ale trochu přímočarosti by určitě neuškodilo - ostatně se stačí podívat na výkony Atlética Madrid v předešlé sezóně.

Pomoct Vicente Del Bosquemu

Tak málo trenérských velikánů skončí na opravdovém vrcholu. Ve Španělsku se tak často diskutuje o tom, jestli neměl Del Bosque skončit po vyhraném evropském šampionátu 2012 a předat dědictví španělského fotbalu do dalších rukou.

Samozřejmě se takové výroky snáze říkají, než dělají. Ale třiašedesátiletý trenér by si možná k ruce mohl vzít některého kolegu z mladé trenérské školy, který by mu mohl dodat jiný pohled na určité záležitosti.

A možná by mu také pomohl s integrací španělských mladíků, kteří dříve či později převezmou otěže v národním týmu.

 

Jak dopadnou dnešní kvalifikační duely? Vsaďte si s Unibetem a udělejte si radost pořádnou výhrou.