Africká kvalifikace o MS: Tým Pobřeží slonoviny jde na Senegal


Burkina Faso - Alžírsko 2,40 - 3,10 - 2,90

Velmi vyrovnané zápasy se očekávají mezi reprezentacemi Burkiny Faso a Alžírska. Je zřejmé, že rozhodovat budou maličkosti. A důležité bude, jak si týmy povedou před vlastním publikem.

Fotbalisté Burkiny Faso potvrdili roli favorita a svou skupinu vyhráli o bod před Kongem, přičemž nedávali moc gólů a ani nedostávali. Alžířané vyhráli přesvědčivěji, o sedm bodů před Mali. Skóre 13:4 hovoří za vše.

Do souboje s Burkinou Fase tak jdou v roli mírného favorita, ale na půdě soupeře to budou mít velmi těžké. Domácí zabojují a s největší pravděpodobní o gól vyhrají. Samozřejmě plně rozhodne až dramatická odveta.

Tip: 1

Pobřeží slonoviny - Senegal 1,45 - 4,00 - 7,00

Senegal, účastník mistrovství světa v roce 2002, kde hned v úvodním zápase překvapil, úřadujícího mistra z Francie, se pokusí o překvapení proti aktuálně jednomu z nejlepších afrických reprezentačních výběrů současnosti.

Na hřišti Pobřeží slonoviny bude usilovat o to, aby se v odvetě mělo o co hrát. Skupinu J mužstvo vyhrálo o čtyři body, nechalo za sebou Ugandu, Angolu a Libérii. "Sloni" bez větších potíží prošli do vyřazovací fáze poté, co v šesti utkáních neokusili hořkost porážky. O body je dvakrát překvapivě obralo Maroko, jinak byli hráči Pobřeží slonoviny stoprocentní.

I fanoušek Senegalu, který je velký optimista, musí tušit, že tým půjde do dvojzápasu v roli jasného outsidera. Kvalita i zkušenosti jsou na straně "slonů", kteří domácí zápas zřejmě vyhrají o dva a více gólů. Senegalci se budou statečně prát, ale stačit to nebude.

Tip: 1