Bez Kadlece pro postup! Lvíčata potřebují porazit Německo


Česká Lvíčata nečeká jednoduchý úkol. Po prohře s Dánskem v úvodním utkání sice přejelo Srbsko, ale dnes večer bude potřebovat porazit Německo. To je favoritem na vítězství celého EURA. Češi ale dokonce Němce mohou připravit o postup.

Česko ale přeci jen má boj o postup o něco těžší. Po půl hodině utkání se Srbskem se zranil Václav Kadlec, který odehrál fantastickou první třetinu utkání. I bez něj ale Němci musí mít z naší reprezentace respekt.

Kalas výborně diriguje defenzivní činnost. Ta bude večer potřeba. Německu se totiž zastřeluje Kevin Volland, nový spoluhráč Pavla Kadeřábka. Vpředu místo Matěje Vydry září Jan Kliment, kolem kterého rázem krouží plno klubů z celé Evropy. Ten bude mít za úkol poradit si hlavně s Matthiasem Ginterem, který zastává Kalasovu roli v defensivě Německa.

Nedá se asi očekávat, že Češi nastřílí tolik branek jako Srbsku. Je ale potřeba se Německa nebát. Zakousnout se do nich, zatlačit na ně a hlavně nečekat, co vymyslí oni. Pokud Kalas bude schopen stáhnout občas Skaláka s Frýdkem na pomoc do obrany a Kliment nahoře bude proměňovat šance, Česko má na postup do semifinále určitě šanci.

Pokud by se náhodou Německo nepodařilo porazit, stále je ve hře postup i přes remízu. Pokud ne do semifinále, tak alespoň do kvalifikace o olympijské hry. Tam ale budou muset moci pomoci kromě Srbů také Angličané ve druhé skupině. Na olympiádě Češi naposledy hráli v roce 2000. V Sydney nepostoupili ze skupiny po remízách s USA a Kuvajtem a po prohře s Kamerunem.

Češi musí ukázat, že to půjde dopředu i bez Kadlece. Hrají také o svojí klubovou budoucnost. Zápas Česko - Německo budou totiž sledovat skauti až ze 120 klubů přímo na stadionu. Pokud se Česku utkání, co se předvedeného výkonu týče, podaří, v létě může putovat do Evropy slušná řada českých fotbalistů. Utkání začíná ve 20:45!