Češi se postaví proti Dánům. Uspějí na Andrově stadionu?


Českou fotbalovou reprezentaci čeká první ostré utkání roku, v Olomouci se utkají v důležitém zápase proti celku Dánska. Po cenné remíze v Kodani je nyní třeba zvítězit, aby se naděje na účast na mistrovství světa v Brazílii o trochu zvýšila. 

Česká republika - Dánsko 2,15 - 3,20 - 3,40

TIP UNIBETU: 1

Zápas mezi Českem a Dánskem už je dávno vyprodaný, což znamená, že v Olomouci na Andrově stadionu bude českému mužstvu fandit zhruba dvanáct tisíc fanoušků. Stadion je to pěkný, útulný a atmosféra by měla svěřencům trenéa Michala Bílka pomoct k co nejlepšímu výkonu.

Češi do kvalifikace o mistrovství světa nevstoupili špatně, ze tří zápasů získali pět bodů. Remíza z Dánska se počítá, s Maltou šlo o povinnou výhru, jen domácí plichta s Bulharskem trochu kazí dojem. Nicméně vše má český tým ve svých rukou a nyní má za úkol zvládnout těžký zápas s Dánskem.

Dánové jsou vždy houževnatým a nepříjemným soupeřem. A to i přesto, že aktuálně se nepotýkají se zrovna vrcholovou formou. Střelecky se trápí a ze tří kvalifikačních zápasů získali pouhé dva body, naposledy prohráli v Itálii 3:1. 

S útočnou fází mají delší dobu problémy i čeští fotbalisté. Nyní by jim však měl pomoct tradiční tvůrce hry Tomáš Rosický, který je fit. Kdo do útoku? Připraven je sparťanský kanonýr David Lafata, Tomáš Pekhart, Stanislav Tecl a také Matěj Vydra. Ten je ve druhé anglické lize hvězdou Watfordu a čeští fanoušci si přejí, aby hrál v základní sestavě.

"Nechci mlžit, ale ještě nejsem rozhodnutý, variant mám v hlavě více. Jsem rád, že si dost hráčů svými výkony řeklo o základní jedenáctku a my máme z čeho vybírat," vyjádřil se k otázce základní sestavy.

Podle sázkových kanceláří jsou Češi favority a je pravděpodobné, že o gól vyhrají. Hrají doma, aktuální forma hráčů je lepší než na dánské straně a v důležitých zápasech dokázalo Bílkovo mužstvo zabrat a zvítězit.

A nyní, proč jsou tedy Češi vůbec podle kurzů v utkání s Dánskem favority. Češi jsou proti Dánům favority zejména proto, že hrají na domácí půdě, což největší měrou kurz upravuje v náš prospěch. Dále také proto, že Dánsko v dosavadním průběhu kvalifikace ani jednou nevyhrálo a také v přípravě se mu nedařilo. Poslední výsledky hovoří ve prospěch našich a ti by to měli dnes potvrdit.

Na ostatní zápasy kvalifikace si můžete vsadit zde!

Analýza dalších zajímavých pátečních zápasů kvalifikace ZDE!