Češi v roli outsiderů, startuje domácí mistrovství Evropy do 21 let


Česká fotbalová pohádka začíná. V našich poměrech je nerálné uspořádat něco většího a tak se "malé EURO" považuje u nás za absolutní vrchol. Mistrovství Evropy do 21 let začíná dnes úvodními duely, finálový zápas je na programu 30. června. Naše reprezentace patří na turnaji spíše mezi outsidery.

Velikým pozitivem je, že většina zápasů na šampionát je vyprodána a to byl hlavní účel pořadatelství v České republice. Navíc se útočí na divácký rekord z fotbalového šampionátu do 21 let, to by byl pro naší zemi obrovský úspěch.

Češi se ve skupině A představí společně s Dánskem, Srbskem a Německem, ve druhé skupině jsou reprezentace Itálie, Švédska, Anglie a Portuagalska. Hovoříme tedy o absolutní evropské špičce a jen případný postup ze skupiny do semifinále by byl skvělým počinem.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Osudové střetnutí: Zlatan Ibrahimović zhypnotizoval před utkáním dva maskoty [VIDEO]

Úvodní zápas čeká naše borce ve středu od 18ti hodin proti favorizovanému Dánsku. Soupeř neprohrál dva roky v řadě a patří mezi hlavní favority celého turnaje. Češi jsou naopak díky tomu, že nehráli kvalifikaci, velkou neznámou a společně s reprezentací Švédska jsou největšími outsidery šampionátu.

Odpovídají tomu také kurzy. Na vítězství českého týmu na malém EURU je vypsaný kurz 15.00, na postup do finále pak 8.00. Hlavním favoritem celého turnaje je Německo s kurzem 2.75 na celkové vítězství.

Tajným snem našich kluků je postup ze skupiny, ale i to bude velmi těžké, v konkurenci tří silných týmů. Na postup našeho týmu do semifinále je kurz 2.65, nejvyšší ze zmíněné čtveřice. Důležitý bude každý zápas a už dnes proti Dánsku chtějí Češi bodovat a ukázat, že na domácí turnaj po právu patří. Podaří se jim to? Přímý přenos sledujte od 18ti hodin na ČT Sport.