EURO 2016: Vsaďte si na severské derby mezi Švédskem a Dánskem


Baráž o účast na EURO 2016 je v plném proudu a mezi ty sledovanější zápasy patří bezpochyby severské derby mezi Švédskem a Dánskem. I podle kurzů by se mělo jednat o vyrovnaný dvojzápas, mírným favoritem jsou Švédové, kteří začínají první utkání na domácí půdě. Pojďme se společně podívat na 10 zajímavých tipů na utkání.

10. Švédsko se utkalo s Dánskem už ve 104 vzájemných zápasech a může se pochlubit bilancí 45 vítězství, 24 remíz a 40 porážek. Vzájemná historická bilance je tak hodně vyrovnaná. Zvítězí Švédové v zápase číslo 105 za velmi pěkný domácí kurz 2.40?

9. Naposledy se v mistrovském utkání proti sobě oba celky postavily v kvalifikaci na mistrovství světa 2010, tehdy oba zápasy lépe zvládlo Dánsko, zvítězilo vždy 1:0. Dokáží uspět na půdě Švédska také tentokrát? - 3.50

8. V předzápasových ohlasech se Švédové nechali slyšet, že výsledek 2:0 by byl do odvety naprosto ideální. Podaří se jim zdolat konkurenta tímhle rozdílem s kurzem 12.00?

7. Dánové vyhráli čtyři poslední vzájemné zápasy a neobdrželi v nich od Švédska jedinou branku, to už není náhoda. Podaří se jim zvítězit s čistým štítem i popáté v řadě? - 5.10

6. Na druhou stranu, Dánsko v posledních třech soutěžních zápasech kvalifikace nevstřelilo žádný gól a to také není příznivá bilance. Proto je na jejich střelecký neúspěch kurz 2.48.

FBL-EURO-2016-FRIENDLY-DEN-FRA : News Photo

5. Posledním hráčem Dánska, který dokázal vstřelit soutěžní gól, byl Jakob Poulsen při jejich domácím vítězství 2:0 nad Srbskem, utkání se hrálo v červnu. Poulsen je nyní znovu v nominaci a na riziko si můžete vsadit s kurzem 24.00, že se v utkání prosadí jako první.

4. Zlatan Ibrahimovič se může pochlubit dvanácti záasyh v sedmnácti odehraných zápasech za PSG a Švédsko v této sezóně. Minulou sobotu se trefil dvakrát proti Toulouse, zvládne Ibra další double? - 9.00

3. Švédský fenomén Ibrahimovič vstřelil gól v každém z posledních tří zápasů za Švédsko a je historicky nejlepším střelcem reprezentace s 59 zásahy. Trefí se proti Dánsku alespoň jednou? - 2.45

2. Dánové dokázali skórovat jako první pouze jednou z posledních třinácti zápasů. Kurz 1.67 je na to, že Švédsko potvrdí tuhle statistiku a skóruje v utkání jako první.

1. Dánové nemají takovou útočnou zbraň, jako domácí Švédsko. Nejlepším střelcem je útočník Wolfsburgu Nicklas Bendtner, který už dávno nepatří mezi obávané evropské útočníky. Podaří se mu skórovat s kurzem 4.30?