Kdo ovládne mistrovství světa dvacetiletých?


Francie nebo Uruguay. Jeden z těchto dvou reprezentačních celků vyhraje světový šampionát dvacetiletých, který letos hostí Turecko. Do finále se probojovali zástupce Evropy a Jižní Ameriky, o třetí místo si to ještě předtím rozdají výběry Ghany a Iráku. Kdo se bude v poslední den šampionátu radovat?

17.00 Ghana - Irák 1,90 - 3,50 - 3,70

Zápas o třetí místo

Souboj poražených semifinalistů má vždy zvláštní náboj. Na jedné straně jsou celky zklamány, že jim těsně unikl největší zápas šampionátu, na straně druhé pořád bojují o bronzovou medaili, která je z mistrovství světa moc cenná. Zápasy o třetí místo navíc bývají často bohatší na góly než jiná vypjatá ukání, kde jsou týmy více svázány taktikou.

To se dá očekávat i v zápase mezi Ghanou a Irákem. Celky procházely turnajem odlišně. Fotbalisté Ghany byli rádi, že vůbec postoupili do vyřazovacích bojů. Ze skupiny postoupili ze třetího místa, přičemž do osmifinále proklouzli jako poslední tým ze třetí příčky. Pak vyřadili Portugalce a v prodloužení Chile. Narazili až v semifinále na Francouze. To Irák svou skupinu vyhrál a ve vyřazovacích bojích vždy jeho zápasy došly minimálně do prodloužení. Dvakrát byl úspěšný, proti Uruguayi ale nestačil v penaltovém rozstřelu.

Irák je jistě překvapením šampionátu, ve skupině to načal a ve vyřazovacích bojích ukázal velkou morální sílu. Přesto je favoritem boje o třetí místo Ghana, která má velmi talentované mužstvo. I přes klopýtání zejména v začátku šampionátu nejspíš bronzovou medaili získá. 

Tip: Ghana v řádné hrací době

20.00 Francie - Uruguay 1,75 - 3,35 - 4,75

Finále

Fotbalisté Francie a Uruguaye se chystají na střetnutí, na které fotbalisté obou týmů nezapomenou. Ať už dopadne úspěšně nebo neúspěšně. Hrát finále mistrovství světa do dvaceti let, byť to stále není úplný vrchol kariéry, je už tak prestižní záležitostí. Na rozdíl od souboje o třetí příčku se fanoušci musí smířit spíše taktickou bitvou. Ale třeba nás hráči překvapí.

Je zajímavé, že ani jeden z týmů nevyhrál svou základní skupinu. Francouzi skončili za tradičně silnými Španěli, Uruguay byla o bod o horší než Chorvatsko. Ovšem právě hráči Uruguaye ve čtvrtfinále vyřadili velkého favorita ze Španělska, který do té doby všechny čtyři zápasy vyhrál v normální hrací době. V semifinále pak na penalty zdolali Irák. Mladíci z Francie působí ve vyřazovacích bojích suverénně, dvakrát svému soupeři nastříleli čtyři branky. 

Ovšem mužstvo Urugauye už se přesvědčilo, že má šanci zdolat sebevědomé mužstvo. Francie se rozjela a vzhledem ke kvalitě kádru je považována za jasného favorita finále. Jestli i čtvrtý zápas vyřazovací fáze zvládne v základní hrací době, toť otázka. Spíše ale rozhodne nastavený čas a psychická odolnost jednotlivých hráčů.

Tip: Francie po prodloužení