Lvíčata jdou na Dány! Pozor na Fischera


Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let má před sebou první zkoušku. V 18:00 vyzve v Edenu reprezentanty Dánska. Ti více jak dva roky neprohráli a v kvalifikaci měli fantastické skóre 37:9. Přeci jen je ale v sestavě jméno, na které by se Čeští fotbalisté měli zaměřit nejvíce - Viktor FIscher!

Je pravda, že byl Viktor Fischer zraněný a k fotbalu se vrátil až v dubnu. V sestavě Ajaxu však ještě stihl nastřílet tři branky za pouhých 215 minut na hřišti. Dokonce stihl i kvalifikační zápas Áčka s Černou Horou. Ten rozhodl gólem z penalty. To jen potvrzuje, jakým talentem je. Teď má obrovskou motivaci. Před zraněním o něj stály snad všechny evropské velkokluby, které může definitivně přesvědčit o tom, jakým hráčem tenhle dánský šikula je.

;

Ubránit ho Lvíčata budou muset bez Tomáše Kalase. Ten totiž spolu s Václavem Kadlecem piká za trest z baráže o Euro jednadvacítek z roku 2012. V odvetě s Ruskem totiž oba vyfasovali červenou kartu. Vzhledem k tomu, že v téhle kategorii Česko logicky nehrálo kvalifikaci na domácí šampionát, oba hráči si neměli kde trest odpykat. Dovalil tak bude muset sestavu nějak poslepovat.

Zda se Česku podaří urvat první body hned s Dánskem a nakročit k vysněnému postupu do semifinále můžete sledovat od šesti hodin na ČT Sport. Držíme palce!