Nigérie a Ghana vyhlíží finále, čelí outsiderům


Mali 3,60 - Remíza 3,00 - Nigérie 2,10

Na Africkém pohárů národů, kde vypadne hvězdami nabité Pobřeží Slonoviny ve čtvrtfinále, stejně jako Kapverdské ostrovy, které mají jediného známého hráče, se s určitostí nedá tvrdit nic.

Kdyby přece jen něco, pak by to byl postup Nigérie do finálového zápasu. Při skvostném kurzu 2,10 máte jedinečnou šanci vsadit na tým, který v soutěži nenašel přemžitele a který sází na velmi kvalitní hráče. Kapitán Joseph Yobo má velké zkušenosti z Premier League, John Obi Mikel patří do zákaldní sestavy Chelsea, kde je první alternativou na podhrotové pozice Victor Moses.

Tahle trojka dělá rozdíl, na který Mali nemá co odpovědět. Jenom jednou jedinkrát outsider na turnaji zvítězil v normální hrací době a do semifinále se protáhl jen s hodně odřenýma ušima.

Burkina Faso 3,85 - Remíza 3,10 - Ghana 2,00

Po Kapverských ostrovech je Burkina Faso nejpříjemnějším překvapením turnaje. Hráči zejména francouzských a belgických klubů se semkli v jednotný celek, který nikdo neporazil, taková Etiopie dostala čtyři banány.

Na druhou stranu tým ještě nestál proti tak těžkému soupeři jako je Ghana. Tradiční účastník světových šampionátu, kde navíc nejezdí pro ostudu, přivezl hodně mladý celek složený z kluků, kteří v Evropě něco odehráli. Tahle kombinace by mohla být vítězná, zvlášť díky dokonale fungující defenzivě. To v Africe není zvykem.