Přímák Míry Bosáka: Neopakovat, prosím


Prolezl jsem centrum Rigy tam a zase zpátky, jako kdysi Bilbo Pytlík. Ale nějakou zprávu či upozornění na to, že dnes tady budou hrát místní fotbalisté zápas kvalifikace mistrovství Evropy s českým týmem, jsem neviděl. Na všech volných místech totiž svítí poutače na současně hraný basketbalový evropský šampionát. Nedá se svítit, popularita těchto sportů se v pobaltských zemích nedá srovnat. Velký oranžový míč poráží kopačák jasně na body. Ani přes velkou snahu jsme s kolegy nenarazili večer na hospodu či pub, kde by se na televizní obrazovce proháněli fotbalisté Španělska a Slovenska. Hrál se basket mezi Litvou a Ukrajinou, takže smůla, pánové. Pivo vám klidně přineseme, ale zapomeňte na nějaké přepínání kanálů.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ PŘÍSPĚVKY MÍRY BOSÁKA

Tak si holt spravíme chuť dnes večer. Pravda je, že Lotyši nebudou nějaká pokroutka po večeři, ostatně to ukázali už v Praze při plichtě 1:1. K tomu ale musím dodat, že Vrbův výběr hrál tehdy úvodní poločas asi tak bídně, jako první půli nedávného mače s Kazachstánem. Takže to Lotyšům nesmírně ulehčil. To by se nemělo opakovat. Během domácího utkání s Lotyšskem jsem měl na komentátorském stanovišti neodbytný pocit, že hráči se vžili do role velkých favoritů, na které prostě nějací Lotyši nemají, tudíž se zápas zvládne s prstem v nose. To pak bylo překvapení, že ti nezdvořáci běhali, uměli s míčem a navíc dali gól. No fuj! Bouřka v kabině nakonec vedla alespoň k plichtě. Tentokrát snad nebude nic takového potřeba, jedna takováto zkušenost snad stačila.

Před pár dny vypadala situace s mužstvem velmi vážně. Vypadli Rosický, Plašil, Sivok, Vácha, takže se hlavní trenér musel poohlížet jinde. A vybral dobře. Největším pozitivem zápasu s Kazachstánem je to, že se ukázalo, že je kam sáhnout. Nikdo z nováčků nevyhořel, při druhém startu v áčku se utrhl ze řetězu Škoda – pevně doufám, že proti Lotyšům nastoupí od úvodu, protože český tým bude hrát asi dost podobným stylem jako ve čtvrtek v Plzni. Ale i Pavelka se Skalákem si odehráli své, Šural přihrál na vítězný gól. Z výkonů těchto hráčů jsem měl dobrý pocit. Teď jen aby se přidali zkušení – Darida, Lafata či Limberský, kterým to proti Kazachstánu zrovna nevyšlo.  Když už je do Francie tak blízko…

;