První místo ve skupině? Češi chtějí proti Turecku uspět


V předposledních kvalifikačních bojích udělala česká fotbalová reprezentace finální krok a s předstihem si zajistila účast na EURU 2016. Nyní ji čeká další tuhý boj, na dálku bude s Islandem bojovat o první místo ve skupině a čeká ji pořádně těžký úkol. Představí se doma proti Turecku a poté v Holandsku.

Přesně před rokem zvítězilo Česko na horké turecké půdě v Istanbulu 2:1, nyní se bude hrát na Letné a od té doby se mnoho změnilo. Nyní už Češi bojují pouze o co nejlepší nasazení pro los šampionátu ve Francii. Turecku jde však o hodně, protože na dálku bojuje s Holandskem o třetí místo ve skupině, které znamená baráž, i proto čeká partu Pavla Vrby nesmírně těžký zápas.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

3 důkazy rezignace. Robin van Persie je z angažmá v Turecku znechucený

I přesto, že se bojuje o první místo ve skupině, naznačil Pavel Vrba změny v sestavě. Je dost možné, že v brance se místo Petra Čecha objeví Tomáš Vaclík a vyloučené nejsou ani další změny. Stále chybí také kapitán Tomáš Rosický, na levém kraji obrany neuvidíme David Limberského, který nedostal pozvánku po jeho nedávném incidentu.

Turci se během kvalifikace postupně zvedají. Porážka s Českem před rokem byla jejich poslední a od té doby ve skupině neprohráli. Naposledy dokonce doma rozdrtili přímého konkurenta z Nizozemska 3:0 a pokud zbylé dva zápasy vyhrají, budou se radovat z postupu do baráže, to je pro svěřence trenéra Fatiha Terima obrovská výzva.

V novém formátu šampionátu s větším počtem týmů by však měla figurovat jak reprezentace Nizozemska, tak Turecka, ale skupina A ukázala, že patřila k těm silnějším.

A jak to vypadá s kurzy? Díky situaci ve skupině jsou na zápas poměrně vyrovnané, pojďme se společně podívat na nejzajímavější tipy našeho bookmakera.

3. Češi zatím v kvalifikaci ve všech zápasech skórovali a ve všech inkasovali. Podobný scénář se dá očekávat i tentokrát. Oba týmy vstřelí gól - 1.92

2. Ve skvělé formě se nyní prezentuje Milan Škoda, který svými dvěma góly zařídil obrat proti Kazachstánu, trefí se také do sítě Turecka? - 3.60

1. Turecko v posledních zápasech hrálo skvěle a vše vyvrcholilo vítězstvím 3:0 nad Nizozemskem. Do Prahy jede s cílem uspět, vsaďte si na neprohru našeho soupeře s kurzem 1.47.