Tipy: Češi proti Arménii musí získat všechny body


Důležitost utkání je značná. Tým, který prohraje, prakticky přijde o šance dostat se do Brazílie. I proto se čeká opatrnější přístup obou mužstev, což koneckonců potvrzují slova Michala Bílka: „když musejí hrát do plné obrany, tak mají problémy. Nesmíme je nechat využívat jejich rychlost a velmi dobrou hru jeden na jednoho.“

Jinými slovy se nebude Česko pouštět do zběsilého útočení. Když k tomu připočteme fakt, že oba mužstva prozatím nastřílela nejméně branek ze všech týmů (průměr jedné branky na utkání je opravdu velmi málo) ve skupině – pomineme-li slaboučkou Maltu – vychází nám predikce nízkého počtu nastřílených branek – méně než 2.5 gólů: 1.95.

„V Arménii jsme sice vyhráli 3:0, ale zápas to byl těžší, než napovídá výsledek. Navíc venku hrají lépe než doma,“ varuje Bílek před skutečností, že v tabulce čistě venkovních zápasů je Arménie na překvapivém druhém místě (pokud by dnes vyhrála, posunula by se dokonce před první Itálii) – neprohra hostů: 3.00.

Pokud se ovšem budeme ohlížet čistě na vzájemnou historii obou klubů, pak bychom si měli vydatně oddechnout. Česko totiž hrálo proti Arménii třikrát a třikrát bezpečně vyhrálo, vždy o tři branky – vítězství domácích: 1.33.

Co se týče soupisky českého týmu, můžeme opět počítat, že nastoupí dva útočnici. Tuto informaci konečně potvrdil sám Michal Bílek.

Základní sestava Česka by tak mohla vypadat následovně:

Čech - Gebre Selassie, Sivok, M. Kadlec, Limberský - Rosický, Hušbauer, Plašil, Jiráček - Rabušič, Kozák.

Utkání začíná v Edenu od 18:00.