Top 5: Nejpěknější reprezentační branky tohoto týdne


Přátelské reprezentační zápasy nepatří obecně mezi ty nejoblíbenější. Přece jen se jedná pouze o ladění formy na ostré kvalifikační střety. Nicméně i přesto si mohl každý zmlsaný fotbalový fanda najít své. Pěkných branek totiž padala celá řada, pokud vás sada reprezentačních zápasů minula, tak se můžete podívat alespoň na výběr toho nejlepšího.

Anglie – Brazílie

Velmi prestižní utkání hrané na trávníku honosného Wembley okořenil velmi krásný gól veterána Franka Lamparda.

Jen stěží mohl anglický záložník trefit míč z první lépe, než jak to učinil. Střela se otřela o pravou tyč a zapadla za brankovou čáru. Velmi cenný příspěvek k vítězství domácích (2:1).

Video: Branka Franka Lamparda 

Švédsko – Argentina

Gól nedokázal vstřelit Lionel Messi ani Zlatan Ibrahimovič. To však vůbec nevadilo, protože jak vidno pobavit diváka zvládne i Rasmus Elm.

Jeho trefa z přímého volného kopu, vzdáleného zhruba třicet metrů od branky, byla lahodná. I přesto však zvítězil jihoamerický klub (3:2).

Video: Branka Rasmuse Elma 

Portugalsko – Ekvádor

Jednoznačně nejpěknější moment celého zápasu přišel ve 23. minutě. Moutinho našel Coentraa, ten krásnou patou prodloužil Ronaldovi a útočník Realu Madrid obhodil obránce, načež prudkou střelou propálil poslední překážku na cestě za gólem.  

Video: Branka Cristiana Ronalda

Honduras – USA

V tomto případě se sice nejednalo o přátelský zápas, jak avizoval úvod článku, ale to v konečném kontextu vůbec nevadí (v utkáních za mořem o body šlo). Zápas i gól měl o to větší cenu a význam, protože byl kvalifikační.

Oku všech fanoušků dokázal zalahodit Carlos Garcia. Jeho krásné nůžky do sítě Spojených států amerických znamenali vítězství Hondurasu 2:1.

 Video: Branka Carlose Garcii

Kostarika – Panama

O nejpěknější moment tohoto duelu se postaral sedmadvacetiletý útočník Fulhamu Bryan Ruiz. Nůžky skončili na tyči a od ní v brance. Gól napomohl ke konečné remíze 2:2.

 Video: Branka Bryana Ruize (čas: 1:50)