TOP 6: Největší ztráty v turecké sestavě. Šance českého týmu narůstají


1. Burak Yilmaz

Obrovskou ztrátou pro tureckou reprezentaci je absence jejich nejlepšího střelce (13) Buraka Yilmaze. Útočník Galatasaraye Istanbul je rozený střelec s urostlou postavou a výbornou hlavičkou, který by dělal českému týmu zcela jistě velké potíže v 16ce.

V letošní sezoně stačil v lize nastřílet během pěti zápasů 3 branky. Nepřítomnost zkušeného devětadvacetiletého Yilmaze je pro naši obranu velkou úlevou. 

Image and video hosting by TinyPic

NEPŘEHLÉDNĚTE -  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

2. Nuri Sahin

Nejedná se o čerstvou ztrátu. Nuri Sahin má potíže s levým kolenem od začátku sezony, takže chyběl tureckému týmu i v prvním zápase na Islandu (3:0), ale jeho nepřítomnost v sestavě, zvlášť nyní, je bolavá a citelná. Sahin se vrátil před sezonou do své oblíbené Borussie Dortmund, kde se čekal návrat k dobám jeho největší slávy, ale rekonvalescence se zjevně potáhne delší dobu – návrat se odhaduje až na listopad.

3. Emre Belözoglu

Zdravotní potíže má i velmi zkušený kapitán turecké reprezentace Emre Belözoglu (34). Výborná přihrávka, přehled a technika by se ve středu zálohy Turkům v pátečním utkání velmi hodili. 

4. Ömer Toprak

Zřejmě nekvalitnějším obráncem tureckého národního týmu je stoper německého Bayeru Leverkusen Ömer Toprak. Natržený lýtkový sval ho ale na hřiště nepustí. Běhavý obránce s výborným výskokem by však chyběl národnímu týmu, i kdyby si zranění nepřivodil. Proti Islandu totiž inkasoval dvě žluté karty. 

Image and video hosting by TinyPic

5. Hakan Calhanoglu

Potíže s lýtkem hlásí i další Turek z Leverkusenu Calhanoglu. Ofenzivní záložník s kvalitní střelou z dálky, kterou rád využívá při zahrávání přímých kopů, mohl výrazně pomoci své zemi v ofenzívě. Chybět bude našemu soupeři i Hakanova skvělá technika.

6. Volkan Demirel

Brankářskou jedničku Turku vyřadila kýla. Zranění zkušeného strážce tři tyčí z Fenerbahce Istanbul je další ranou pro zadní řady našeho soupeře.

+ Arda Turan (?)

Ohrožený byl i start největší hvězdy tureckého národního týmu Ardy Turana, ale podle místních novin hodlá hrát záložník Atletika Madrid i přes bolesti, které mu způsobuje svalové zranění. Lékaři Turecka dělali, co mohli, aby dali Turana před zítřejším zápasem co nejvíce do pořádku. Otázkou však zůstává, zda bude schopen podat 100% výkon a zda utkání kvůli zranění předčasně neukončí. Nečekám však, že zvládne celý zápas.

Image and video hosting by TinyPic

Arda Turan neodehraje celý zápas - 2,75.

Mimo hru jsou však i další hráči: Mustafa Pektemek, Kaanem Ayhanem , Onur Kivrak a nejistý je start Mehmeta Topala.

Češi mají proto jedinečnou šanci využít ohromné marodky svého soupeře v boji o účast na EURO 2016. Tým Pavla Vrby má navíc za sebou velké vítězství proti Nizozemsku, naopak Turecko padlo na Islandu 3:0.    

Kompletní nabídka na Euro 2016 Kvalifikaci.