Nádherné představení švédského forvarda Zlatana Ibrahimoviče v přátelském utkání proti Anglii. Sám švédský útočník vstřelil všechny čtyři góly domácích a postaral se tak o vítězství Švédska nad Anglií v poměru 4:2. Poslední gól Zlatana bude navíc kandidovat na gól roku. Podívejte se na video.

Zlatan Ibrahimovič je mnohými považován za horkokrevného blázna, který by měl upustit od svých výstřelků a neustálých problémů, díky kterým si kazí svou pověst. Nikdo mu však neupře, že patří mezi nejlepší fotbalisty na světě, což potvrdil už několikrát. Naposledy se tak stalo ve středu v rámci přátelského mezinárodního utkání mezi Švédskem a Anglií.

Ibra se trefil ve 12. minutě utkání, kdy poslal domácí Švédy do vedení. Další své tři zásahy přidal v posledních patnácti minutách zápasu, díky čemuž sám otočil průběh utkání. Poslední gól byl navíc naprosto dokonalý - švédská ikona se trefila akrobatickými nůžkami z dobrých dvaceti metrů.

Ibrahimovič se navíc zapsal do historie švédské reprezentace, protože vstřelil svůj 39 gól za národní tým a překonal dosavadní rekord Henrika Larssona (37). Výstavní gól padl po vyběhnutí gólmana Harta, na nějž dokázal Ibra zareagovat způsobem nevídaným.