Zajímavost: Přepisovala se historie. Norsko nasadilo teprve 15letého chlapce


Běžela 63. minuta utkání mezi Norskem a Bulharskem. Na světelné tabuli svítilo skóre 1:1 a nebojácný trenér severského týmu Per-Mathias Hogmo se rozhodl, že pošle na trávník teprve 15letého chlapce Martina Odegaarda.

Šlo o správný tah? Určitě ano. Nejen, že tento moment přepsal historii všech evropských kvalifikačních zápasů, ale střídání vedlo k vítězství Norska. Odegaard předvedl výborný výkon, a i tím pomohl nakopnout svůj tým ke vstřelení druhé a rozhodující branky.

Martin Odegaard měl 15 let a 297 dní, když nastoupil do utkání, jako nejmladší hráč na této reprezentační úrovni.

NEPŘEHLÉDNĚTE -  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

Debut mladičkého Odeggarda:

Kdo je Martin Odegaard, jeden z největších talentů světového fotbalu?

Ofenzivní záložník s kreativními schopnostmi, jehož největším vzorem je Lionel Messi, prožil debut v nejvyšší norské soutěži 13. dubna 2014, tedy čtyři měsíce po svých patnáctých narozeninách. O zhruba měsíc později zaznamenal v norské Tippeligaen i svůj první gól.

A o další tři měsíce později přišla i první pozvánka do seniorské norské reprezentace. Debut zažil Odegaard v přátelském utkání proti Spojeným arabským emirátům.

Je tedy nejmladším debutantem a střelcem v norském ligovém fotbale. Nejmladším debutantem v historii norského reprezentačního fotbalu a nyní i rekordman na úrovni reprezentačních utkání v rámci evropských kvalifikací.

Zdá se, že je jen otázkou času, než Odegaard skončí v některém z evropských gigantů. Stáž v Manchesteru United a Bayernu Mnichov už má ale za sebou.

Ochutnávka z Odeggardova umění: