Repríza finále seniorského Eura: Italští mladíci prověří favority ze Španělska

Turnaj hráčů do 21 let vrcholí. Finále obstarají dvě velmoce, Itálie a Španělsko. Na jedné straně se představí mladá italská generace v čele s Insignem, na druhé Španělé s Iscem. Kteří mladíci se nakonec budou radovat?

18:00 Itálie - Španělsko 4,80 - 3,65 - 1,72

Španělé zatím baví, udivují svou typickou kombinací a na turnaji ještě nedostali branku! Vyniká talentovaný Isco, který je doplňován několika dalšími skvělými fotbalisty jako Thiagem Alcantarou, Moratou, Tellem a dalšími. V dobrém rozmaru je především Alvaro Morata, který se trefil na turnaji už čtyřikrát, přesto nastupuj do utkání vždy z lavičky.

Italská defenziva je také pevná. Brankář Bardi inkasoval jen jednou a to z penalty proti Norům. Italové hrají s velkým nadšením a nasazením, a to si jistě přenesou i do finále. Squadra Azzurra se může spolehnout na kvalitní záložní řadu kde dominují Marco Verrati z Paris St. Germain a Lorenzo Insigne z SSC Neapol.

Španělé měli relativně jednodušší cestu do finála, když v semifinále porazili hladce Nory 3:0. Italové zastavili rozjeté Nizozemce Boriniho brankou ze 79. minuty. Ve větší euforii se tedy očekává, že budou Italové.

• Španělé obhajují triumf z roku 2011.
  • Oba týmy mají podobné statistiky: Italové dali na turnaji 7 branek, Španělé 8. Téměř identický je i počet střel na branku.
  • Italové naposledy slavili v roce 2004 a rádi by rozmnožili sbírku pěti vítězství.

Tipy:

Celkový počet gólů - méně 2,5

Oba týmy mají skvělou obranu, zvláště Španělé ještě v brance s Davidem De Geou. Oba týmy jsou dobré i v držení míče a je možné, že se často dočkáme pasáží s několika přihrávkami za sebou. Jde o finále, proto budou oba výběry opatrné.

Poločas - remíza - 2,15

Jak Itálie, tak Španělsko se v prvním půli semifinále těžko prosazovalo. Španělé dali branku až v nastavení první půle s Nory. Z výše uvedených řádků vyplývá, že by oba týmy mohly v první půli hrát optrněji a do kabin jít s nerozhodným výsledkem.