Ribéry, Ronaldo nebo Messi? Kdo získá Zlatý míč za rok 2013


Kdo získá prestižní ocenění Zlatý míč a stane se nejlepším fotbalistou světa za rok 2013? Hlavními  kandidáty jsou Franck Ribéry z Bayernu Mnichov, Cristiano Ronaldo z Realu Madrid a Lionel Messi z Barcelony.

Zlatý míč 2013

Není pochyb o tom, že Zlatý míč za nejlepšího fotbalistu světa v roce 2013 vyhraje někdo z výše zmiňované trojice. Právě tihle tři borci jsou hlavními favority a podle toho vypadají také kurzy sázkových kanceláří.

Franck Ribéry za sebou má životní sezónu, s Bayernem Mnichov vyhrál téměř vše, co se vyhrát na klubové úrovni dá a navíc byl hlavním tahounem celého mužstva. Mnoho odborníků si myslí, že právě on by letos měl tuto trofej získat a také je na něj nejnižší kurz - 1.85.

Cristiano Ronaldo střílí góly jako na běžícím páse a v této statistice je nyní dokonce před Lionelem Messim. S Realem Madrid však v loňské sezóně nevyhrál ani Ligu mistrů a ani španělskou ligu. Dlouhodobě patří mezi tři nejlepší fotbalisty světa a ani on není letos bez šance - 2.75.

Nejméně se letos věří čtyřnásobnému vítězovi z posledních let Lionelu Messim. Barcelona sice se stobodovým ziskem zničila španělskou ligu a Messi se stal nejlepším střelcem, ale to bylo všechno. V Lize mistrů Barca doslova vyhořela na Bayernu Mnichov a v letošní sezóně se zatím Messi trápí a navíc ho zužuje nepříjemné zranění, díky čemuž se dostal v TOP 3 do role mírného outsidera - 4.25.

Tak kdo letos zvítězí?

Franck Ribéry - 1.85

Cristiano Ronaldo - 2.75

Lionel Messi - 4.25

Zlatan Ibrahimovič - 22.00

Neymar - 35.00

FIFA Puskás Award 2013

Bojuje se znovu také o nejkrásnější gól roku 2013 a tento rok máme na vítěze jasného adepta. Na úchvatný gól Zlatana Ibrahimoviče proti Anglii se jen tak zapomenout nedá a on může vyhrát s kurzem 1.25, což je téměř tutovka. Na druhého Di Nataleho je kurz 12.00.

Zlatan Ibrahimovič - 1.25

Antonio Di Natale - 12.00

Panagiotis Kone - 15.00

Neymar - 15.00

VIDEO: Nominované góly na Puskás Award 2013