Ronaldo si za Zlatý míč vyslouží speciální odměnu, kopačky osázené diamanty


Jak se všeobecně očekávalo, tak se také stalo. Cristiano Ronaldo vyhrál podruhé za sebou a potřetí v kariéře Zlatý míč, je tak již dva roky nepřetržitě oficiálně považován za nejlepšího hráče světa. Což dělá portugalské superhvězdě pochopitelně spoustu radosti - což mimo jiné demonstroval, během pondělního slavnostního večera, vítězoslavným řevem.

Stále však Ronalda drásá jedna nepříjemnůstka. Jde o skutečnost, že jeho největší, celoživotní konkurent (Messi) získal během kariéry čtyři Zlaté míče, což chce útočník Realu Madrid napravit:

„Je to nezapomenutelný moment, nepřestanu však toužit potom, abych dotáhnul Messiho, neusnu na vavřínech, ale jak jsem již řekl mnohokrát, jsem nadšený. Chci být ve fotbalové historii znám jako ten nejlepší.“

(Tak to se obávám, že by Ronaldovi nestačil ani čtvrtý Zlatý míč, přece se nespokojí s tím, že je na stejné úrovni, jako Messi : ) )

Ballon d'Or hattrick se rozhodl ocenit také hlavní sponzor Cristiana Ronalda, tedy firma Nike. Ta vyrobila poprvé ve své historii kopačky osázené mikro-diamanty. Nesou název Mercurial CR7 Rare Gold a bude existovat pouze jediný pár, tedy pouze pro Ronalda A poprvé se v nich oficiálně představí hned v následujícím utkání Realu Madrid, což by mělo být v neděli proti Getafe.