Semifinále MS U20: Dotáhne posila Arsenalu Francii až do finále?


Francie – Ghana

Poslední zástupce starého kontinentu je zároveň největší favorit, společně s Uruqay, na zisk zlaté medaile. Na šampionátu porazilo Francii pouze Španělsko. Jinak Evropané postupují turnajem naprosto suverénně. Důkazem budiž vyřazení pořadatelského Turecka v osmifinále (4:1) a výprask Uzbekistánu ve čtvrtfinále (4:0).

Největším tahounem Francie je útočník Sanogo, který přes léto přestoupil do Arsenalu. Pokaždé, když dokázal skórovat, tak jeho tým uspěl – celkem se na turnaji trefil již 4krát. Věříme, že se trefí i dnes do sítě Ghany – 2,10.

Francie narazila na Ghanu už v základní skupině, tehdy vyhrála přesvědčivě 3:1. Za to Ghana postoupila do play-off až z tabulky třetích týmů – navíc z posledního místa. Francie dnes zvítězí a bude bojovat o celkové prvenství – 1,45.

Irák – Uruguay

Mladíci iráckého mužstva jsou poměrně překvapivě jediným týmem na šampionátu, který neví, jak moc hořkou pachuť má v Turecku porážka. Přesto nejsou proti Uruguayi favorité. V play-off postupovali po vyrovnaných bitvách a měli snadnější soupeře než jejich jihoamerický vyzyvatel.

Uruguay se může pyšnit tím, že vyřadila ve čtvrtfinále dost možná největší hrozbu. Techniky ze Španělska. I proto budou nad síly Iráku a postoupí do finále – 1,80.