Šest nejlepších momentů zápasu mezi Chelsea a Tottenhamem

V sobotu po reprezentační přestávce se v anglické Premier League odehraje šlágr 8. kola mezi Tottenhamem a Chelsea. Před utkáním Vám přinášíme přehled těch nejlepších momentů, jaké se mezi těmito dvěma celky za poslední roky odehrály.

6. Gól Juana Maty

V dubnu tohoto roku sehrály oba celky zajímavý duel semifinále FA Cupu ve slavném Wembley a stálo to za to. Chelsea předvedla úchvatný výkon a svého soupeře doslova smetla v poměru 5:1. V utkání byl pro Chelsea důležitý nestandardní gól Juana Maty, který rozhodčí uznali i přesto, že byl velmi sporný.

5. Tottenham - triumf v Carling Cupu

V roce 2008 proti sobě tyto celky odehrály finále ligového poháru s názvem Carling Cup a tentokrát byl šťastnějším týmem Tottenham. V utkání dlouho nemohl ani jeden z týmů rozhodnout a šlo se do prodloužení, kde se po chybě Petra Čecha hlavou prosadil Jonathan Woodgate a rozhodl o osudu utkání, Tottenham zvítězil 2:1 po prodloužení.

4. Prokletí Chelsea zlomeno

Před rokem 2006 Tottenham nedokázal Chelsea porazit v žádné soutěži od roku 1990. Prokletí bylo zlomeno v listopadu roku 2006 v rámci jedenáctého ligového kola. Tottenham na domácí půdě uspěl 2:1 díky gólům Michaela Dawsona a Aarona Lennona. Za hosty se trefil Claude Makelele.

3. Chelsea 4-3 Tottenham (1994)

V dávnější historii si fanoušci obou celků určitě vybaví památný zápas z roku 1994, ve kterém domácí Chelsea zvítězila 4:3. Utkání se přelévalo ze strany na stranu a oba celky se předbíhaly ve vedení. Za Tottenham v závěru zápasu srovnával Andy Gray na 3:3, ale v posledních sekundách hry rozhodl o vítězství Blues Mark Stein. Epický zápas!

2. Chelsea zvítězila na White Hart Lane 6:1

Ještě větším debaklem si Tottenham prošel v sezóně 1997/1998 a to dokonce na domácím stadionu White Hart Lane. Po prvním poločase to přitom vypadalo na vyrovnané utkání, protože stav byl vyrovnaný 1:1. Chelsea však pěti zásahy ve druhé půli naprosto zničila domácího soupeře, hvězdou zápasu se stal Tore Andre Flo se třemi góly. Chelsea tehdy zaznamenala největší vítězství nad Tottenhamem ve své historii.

1. Tottenham 4-4 Chelsea (2008)

Fanoušci obou táborů určitě ještě nezapomněli na památný ligový zápas z roku 2008. V jarní části sezóny tehdy Chelsea remizovala na White Hart Lane 4:4 a jednalo se o nejlepší zápas Premier League celé sezóny. V utkání jakoby obrany obou celků přestaly hrát a k vidění byly pouze ofenzivní hrátky, které stály za to. Bod pro Tottenham zachraňoval v 88. minutě Robbie Keane.