Skupina E: Ekvádor věří v zázrak, Švýcarsko bude proti


Další skupinou, která nabídne vyřešení svých postupových otazníků, bude dnes pozdě večer skupina E. V ní zatím není jasné ani jedno konečné umístění, ačkoli Francie už by svou nynější první příčku mohla ztratit pouze shodou velkých náhod. Dalšími aspiranty na postup do osmifinále jsou především týmy Švýcarska a Ekvádoru. Zatím posledním týmem je outsider z Hondurasu, který však také při jisté shodě okolností může stále pomýšlet na postup.

 

Ekvádor - Francie

Proti vedoucí Francii se představí Ekvádor, který zatím nasbíral tři body za vítězství nad Hondurasem. Jeho šance na postup do osmifinále je tak solidní, avšak poslední krok bude nejnáročnější. Nejen že hraje proti Francii, která má zatím famózní formu, ale na dálku svede souboj se Švýcarskem, které bude o svou postupovou naději hrát s Hondurasem. Pro Ekvádor sice oproti Švýcarsku hovoří lepší skóre a při bodové rovnosti by to tak byli Jihoameričané, kteří by se radovali z postupu. To vše ale za předpokladu, že se jejich obraně podaří zastavit rozjetou ofenzivní mašinu ze země galského kohouta. Ta ve dvou utkáních nastřádala skóre 8:2 a navíc se prezentovala atraktivní ofenzivní hrou.

Benzema dá gól – 1,85

Vítězství Francie s handicapem – 2,65

 

Honduras - Švýcarsko

Cíl v podobě postupu do osmifinále vypadá papírově nejjednodušeji pro Švýcarsko. Rozhodující utkání hraje proti Hondurasu, který je zatím bez bodu. Avšak jeho agresivní styl pravděpodobně Evropanům moc sedět nebude. Jednou z dalších výhod pro tým ze Střední Ameriky je místo konání zápasu. Hraje se v Manausu, v samém srdci Amazonského pralesa, a to je prostředí, které je rozhodně bližší Hondurasu. Ten pro udržení naděje na postup musí bezpodmínečně vyhrát a ani to mu nemusí stačit. 

Udělena červená karta – 3,60

2 a méně branek – 2,18