Souboj agentů Mendes vs Raiola - čí jedenáctka by vyhrála?


Oba patří k naprosté špičce mezi fotbalovými agenty. Mají na svědomí většinu důležitých a nejdražších přestupů současného fotbalu.

Jen těžko byste však mezi Mendesem a Raiolou hledali další podobnosti. Dalo by se říct, že Raiola je ohněm a Mendes vodou či ledem.

TIPNĚTE SI FINÁLOVOU DVOJICI A VÍTĚZE LIGY MISTRŮ!

Na první pohled se oba odlišují např. svým oblékáním či vystupováním na veřejnosti. Mendes patří k velkým elegánům, který má pověst férového, ale velmi tvrdého vyjednavače. Blízko má především k Realu Madrid nebo Manchesteru United.

Na svém kontě má Mendes také jeden hodně diskutovaný přestup - z druholigového portugalského klubu dokázal v roce 2010 doporučit Manchesteru United útočníka Bebeho, který se ale nikdy nedokázal prosadit.

Čtěte také:

Sledujete newsletter Unibetu? Za víkend jste mohli mít až desetinásobek

Strootman, Vidal nebo někdo jiný? 5 záložníků, o které bude v zimě usilovat Manchester United

Tým snů - takový by si mohl postavit nejúspěšnější agent Jorge Mendes ze svých klientů

Společně s Peterem Kenyonem, bývalým marketingovým ředitelem Manchesteru United a Chelsea, založil společnost Quality Sport Investments LP (nyní už se jmenuje Burnaby GP Ltd). Tato společnost vlastní práva nebo podíl na právech určitých hráčů a prodává je dále investorům a dalším společnostem.

Tyto prakticky se snaží FIFA i UEFA postupně co nejvíce regulovat, protože by hráče měly vlastnit především samotné kluby.

Mendesova agentura je naprosto jedničkou v oboru a zastupuje hráče, jejichž hodnota převyšuje 700 miliónů euro. A především má ve své stáji jednoho velmi důležitého "koně" - Cristiana Ronalda.

RONALDO, MESSI NEBO NEYMAR - KDO BUDE NEJLEPŠÍM STŘELCEM LA LIGY?

Fotbalová jedenáctka klientů Jorgeho Mendese:

 

Raiola je typický oportunista, jeho výroky vzbuzují velký rozruch a svými klienty je doceněn především díky svému přátelskému, až rodinnému přístupu.

Důkazem je např. jeho pracovní vztah se Zlatanem Ibrahimovičem. Když se ho totiž Raiola snažil oslovit, přišel za ním v džínách a tričku značky Nike. Švédský kanonýr tehdy usoudil, že si tenhle člověk na nic nehraje a takového agenta chce mít.

Na jednání s Barcelonou jednoho dne Raiola přišel dokonce v dresu švédské reprezentace. Navíc spolu s Ibrahimovičem nikdy neuzavřeli písemnou smlouvu a oba fungují především na bázi velké důvěry.

COSTA, AGUERO NEBO FALCAO - KDO BUDE NEJLEPŠÍM STŘELCEM PREMIER LEAGUE?

Rozdíl je také v tom, jak si oba účtují své služby. Zatímco Mendes dostává vždy určitá procenta z přestupního částky, Raiola kasíruje 10 % platu, který svému klientovi domluví.

Bylo by proto velmi zajímavé sledovat, jak by si obě jedenáctky na hřišti vedly. Jaký je váš názor - vyhrál by Mendes nebo Raiola?

Fotbalová jedenáctka klientů Mina Raioly: