Španělsko – Chile: Obhájce titulu touží po nápravě reputace


Jako noc a den se jeví rozdílné vstupy obou dnešních soupeřů do turnaje v Brazílii. Zatímco Chile si poměrně snadno poradilo s outsiderem z Austrálie v poměru 3:1, Španělsko, vítěz minulého světového šampionátu, začalo ten letošní zápasem, jaký dlouho nepamatuje. Španělé totiž museli skousnout hořkou porážku 1:5 od Nizozemska. Samozřejmě, fotbalové kvality protinožců a borců ze země tulipánů se dají jen těžko porovnávat, ale ruku na srdce, kdo takový výprask a španělský propadák čekal? 

Pokud Španělé nechtějí dějiště turnaje opouštět předčasně již po skončení základních skupin, musí si v dalším utkání připsat plný počet bodů. Jakýkoli jiný výsledek jim jejich pozici výrazně zkomplikuje. Prvním, kdo se jim tento plán pokusí překazit, budou právě fotbalisté Chile. 

Oba soupeři se setkali i na minulém turnaji v Jihoafrické republice. Tam na úvod nejprve Španělsko také prohrálo, ale v závěrečném utkání o přežití právě proti Chile se radovalo z vítězství 2:1 a nastartovalo tak jízdu za zlatem.

Druhé selhání na letošním turnaji již hrdí Španělé nedopustí ani letos a svého houževnatého soupeře porazí (výhra Španělska 1,53). Proti Chile mají navíc výbornou bilanci vzájemných zápasů, kdy z pěti střetnutí čtyři vyhráli a jeden remízovali. 

Největší pozor si Španělé budou muset dát především na hlavní ofenzivní zbraně jihoamerického týmu, Alexise Sáncheze (dá gól – 4,30) a Artura Vidala (6,50). Za obhájce titulu by měl být největším nebezpečím pro chilskou branku Diego Costa (2,28).

Oba týmy se ve svých prvních představeních na turnaji prezentovali poměrně čistou hrou. Chilané spáchali devět faulů, Španělé dokonce jen pět. Sázka na celkových 26 a méně faulů (2,10) vypadá velmi zajímavě.

 

Další utkání nejen z dnešního programu najdete ZDE.