Španělský pohár: Frustrovaný Turek Arda Turan hodil po rozhodčím kopačku [VIDEO]

Atlétiko Madrid na sebe v posledních letech strhává čím dál tím větší pozornost. Jednak kvalitní hrou a získanými trofejemi, ale také divočinou, kterou umí na trávníku ztropit, když narazí na některý z nejslavnějších španělských klubů – což byla, v takovéto míře, v minulosti výsada výhradně Barcelony a Realu Madrid.

Čtvrtfinálová odveta Španělsko poháru mezi Atlétikem Madrid a Barcelonou byla vypjatá téměř totožně jako většina duelu El Clásica.

Duel nabídnul:

1. Ukázkový vlastní gól Mirandy:

2. Poločasovou roztržku, která vyústila až v červenou kartu pro Gabiho za nesportovní chování v tunelu, kam se pošťuchování z hřiště přesunulo:

3. Zlatý hřeb celého večera. Vrženou kopačku na čárového rozhodčího:

4. A také druhou červenou kartu, tentokrát pro záložníka Atlétika Madrid Suareze:

Kromě dvou červených karet bylo rozdáno 9 žlutých kartónků.

Vraťme se ještě k vržené kopačce. Něco podobného na fotbalovém trávníku, tedy na podobné úrovni, ještě nebylo k vidění, takže si celý moment zaslouží maličko větší pozornost.

Barcelona vyhrála první vzájemný zápas 1:0, vzhledem k tomu, že po poločase vedla 3:2 a hrála proti oslabenému soupeři, není se co divit, že padla na Turana těžká frustrace

Přestože byl okopáván soupeři, sudí neodpískal faul, což horkokrevného záložníka vytočilo natolik, že se rozhodl vrhnout na čárového svou kopačku, což je na Středním východě považováno za urážku. Jen si vzpomeňte na íránského novináře, který vrhnul botu na amerického prezidenta Bushe.

Je s podivem, že za toto gesto Turan neinkasoval červenou kartu, hlavní sudí tasil jen žlutou, zřejmě není kolega jeho velkým oblíbencem, jinak by Atlétiko nakonec dohrálo zápas jen v 8 lidech.