Stoper Phil Jagielka je nejrychlejším hráčem v Premier League. Jak je to možné?


V nejvyšší anglické soutěži hraje celá řada ohromně rychlých fotbalistů. Například: Nathan Dyer, Eden Hazard, Antonio Valencia nebo Aaron Lennon. Proto může znít zvláštně, že nejrychlejším z nich je urostlý stoper z Evertonu Jagielka.

Jak je to možné? EA Sports oficiálně spolupracují s Premier League a v rámci spolupráce zaznamenávají v každém utkání různé aspekty výkonnosti hráčů na hřišti. Jedná se o takzvaný „Player Performance Index“.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Wenger neumí nakupovat? Dřív to uměl a parádně - tady je TOP 10 nákupů

VIDEO: Fernando Torres se snažil napodobit Ibrahimoviće. Jak je ho nůžky dopadly?

No a jednou ze statistik je i rychlost, kterou hráči během zápasu na hřišti dokážou vyvinout. Prý jsou v EA tak důslední, že sledují každého hráče a to každou sekundu jeho pobytu na hřišti během utkání.

A výsledky ukazují, že Jagielka běžel během zahajovacího srpnového duelu proti Leicesteru rychlostí 35,99 km/h, což je v letošní sezoně nejvyšší rychlost ze všech fotbalistů v Premier League.

TOP 10 sprinterů letošní sezony:

1. Phil Jagielka (Everton) - 35.99km/h

2. Ritchie de Laet (Leicester City) - 35.94 km/h

3. Joe Ledley (Crystal Palace) - 35.91 km/h

4. Steven Nzonzi (Stoke City) - 35.82 km/h

5. Connor Wickham (Sunderland) - 35.80 km/h

6. Mohamed Diame (Hull City) - 35.68 km/h

7. Alan Hutton (Aston Villa) - 35.54 km/h

8. Nathan Dyer (Swansea) - 35.53 km/h

9. Craig Gardner (West Brom) - 35.49 km/h

10. Joey O'Brien (West Ham) - 35.46 km/h

Je důležité dodat, že je hráčům dosažená rychlost měřená bez rozdílu na to, zda měli při sprintu míč na kopačkách, nebo ne. Takže je pravděpodobné, že rychlosti téměř 36 km/h dosáhnul Jagielka při některém ze sprintů, když se vracel bez míče na vlastní polovinu. Po rozpohybování svých dlouhých nohou mohl uvedené rychlosti dosáhnout.

  NEPŘEHLÉDNĚTE:  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

Naopak fotbalisté jako Hazard či Sterling sprintují většinou právě s míčem na svých kopačkách a využívají především úžasné akcelerace a práce s míčem. 

Kompletní nabídku na Premier League naleznete zde.