Superpohár, Arsenal - Chelsea: 5 věcí, které jsme se dozvěděli


Sotva pro Arsenal začala sezona a už stačil oslavit zisk první trofeje. O víkendu porazil Wengerův tým v bitvě o Superpohár Chelsea 1:0.

Docela paradoxní vítězství. Wenger obral o trofej Mourinha, který je známý tím, že se francouzskému trenérovi při každé možné příležitosti vysmívá za to, že není schopen se slavným klubem vyhrávat trofeje…

Stále je to ale pouze začátek sezony, ty hlavní boje na oba kluby teprve čekají, ale něco málo nám bitva o Community Shield přece jen prozradila:

Image and video hosting by TinyPic

1. Wenger se nebojí použít Mourinhovu taktiku

Z Mourinhova autobusu se stal ve fotbale známý pojem. Filozofie portugalského hnidopicha je jednoduchá: klíčové je zvítězit a je jedno, jak se toho docílí (klidně ať se fanoušek fotbalu unudí k smrti).

Přestože Mourinho nestojí Wengerovi ani za podání ruky, přistoupit na jeho taktiku mu problém nedělá. Potom, co Oxlade-Chamberlain vstřelil ve 24. minutě úvodní gól, zaparkoval Francouz před brankou autobus a docupital si pro hubené vítězství.

(Vzhledem k tomu, že Arsenalu trvalo 506 minut, než Chelsea dal gól, tak šlo o celkem rozumný tah).

Možná bude v podobné filozofii pokračovat Wenger i během sezony… 

2. Petr Čech může stát Chelsea titul

Asi měl Abramović Mourinha poslechnout a Petra Čecha do Arsenalu neměl pouštět. Zachoval se sice vůči českému brankáři férově a do klubové kasičky přisypal 11 milionů liber, ale daň může být až moc velká.

Čech bude pro Arsenal ještě větším pokladem, než se možná čekalo. Zkušený brankář dává obraně Kanonýrů velký klid a sebevědomý. Přesně to Arsenal potřeboval. Navíc předvádí Čech skvělé zákroky, které pomáhají vyhrávat zápasy. To může být pro Chelsea velká překážka na cestě za titulem. 

3. Probojuje se Oxlade-Chamberlain do základní sestavy?

Že by konečně přišel čas pro velmi nadaného Alexe Oxlade-Chamberlaina, aby se častěji objevoval v základní sestavě? První ostrý zápas dopadl pozitivně.  Anglický reprezentant byl plný energie, dělal na pravé straně velké problémy kvalitnímu Azpilicuetovi a především zařídil jediným gólem důležité vítězství.

Dokáže na výborný výkon navázat? Toť otázka. 

4. José Mourinho ještě neskončil s přípravou na novou sezonu

Dobrou zprávou pro fanoušky Chelsea může být fakt, že Mourinho dost možná ještě neskončil s pilnou přípravou svého mužstva na novou sezonu. Zatímco Wenger vzal zápas s plnou vážností a zdobila ho kravata, prošedivělý workoholik doběhnul na lavičku v teplákách. Jako kdyby si odskočil z tréninku.

Image and video hosting by TinyPic

5. Portugalec je stále štědrý k fanouškům

V minulosti Mourinho hodil fanouškům například medaili pro vítěze Ligy mistrů. Po skončení víkendového zápasu se opět rozhodl obdarovat fanoušky a vůbec mu nevadilo, že jde o příznivce Arsenalu, kterým hodil medaili za účast v Superpoháru. Cenu útěchy lapnul stěží dvanáctiletý chlapec, kterému určitě udělá víc radosti, než Mourinhovi.