Superpohár: Sparta chce další trofej. Překazí jí Plzeň plány?


Superpohár: Sparta chce další trofej. Překazí jí Plzeň plány?

Český fotbal dnes čeká poslední ohlédnutí za loňským ročníkem. Ještě než se totiž rozběhne nový ročník tentokrát již SYNOT ligy, uzavře se ten loňský zápasem o Superpohár. V něm se pravidelně od roku 2010 střetávají vítěz první ligy a vítěz národního poháru. Letos obě tyto trofeje získala Sparta Praha a podle pravidel jí dnes proto bude soupeřem Viktoria Plzeň, která obsadila druhé místo v lize.

Favoritem utkání je domácí Sparta (vítězství s kurzem 2,10). Té se během léta podařilo udržet téměř kompletní úspěšnou jedenáctku z minulé sezony a může tak těžit ze sehranosti základních pilířů sestavy. V prvním ostrém utkání nového ročníku v kvalifikaci o Ligu mistrů navíc rozmetala Levadii Tallinn 7:0, takže ani o střeleckou formu nebude nouze.

To plzeňští mají první soutěžní utkání teprve před sebou. Jejich formu proto těžko hodnotit. Ale výsledky v přípravných zápasech leccos naznačují. Nejen že Pzeň na herním soustředění ani jednou nevyhrála, ale dokonce dostala ve třech utkáních devět gólů.

Do utkání mohou ale zasáhnout i jiné faktory, než aktuální výkonnost. 

•Dnešní hru Sparty může ovlivnit již zmiňované utkání proti Tallinnu, po kterém by část základní sestavy mohla zůstat na lavičce náhradníků. 

•Plzeň bude mít na druhé straně obrovskou motivaci vyrvat ze spárů svého hlavního rivala alespoň jednu trofej. Loni se jí to nepovedlo v lize, kde skončila o plných 13 bodů druhá, ani v poháru, ve kterém na penalty prohrála ve finále. 

V soubojích dvou v současnosti nejlepších českých klubů tradičně mnoho gólů nepadá. I přes sparťanskou pohárovou kanonádu a devět obdržených branek Plzně v přípravě tak dnes neočekáváme střelecké dostihy – 2 a méně gólů - 1,90.

 

Sparta Praha - pravděpodobná sestava:

Bičík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Mareček, Vácha, Hušbauer - Dočkal, Krejčí - Lafata.

Viktoria Plzeň - pravděpodobná sestava:

Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Horváth - Petržela, Kolář, Kovařík - Tecl.