Taktické Preview: Manchester United - Manchester City


Přestože United mají titul na 99% v kapse, bitva o Manchester, to je něco jiného. Oba celky z toho města chtějí nadvládu pro sebe, chtějí světu dokázat, kdo je v anglickém fotbalovém městě králem. Domácí United vyzvou ve šlágru kola Citizens - své hlasité sousedy.

United - City 2.25 x 3.35 x 3.25

Předpokládané sestavy

Wayne Rooney, hráč o kterém se v posledních týdnech spekuluje, že ztratil důvěru svého kouče, by se měl vrátit do základní sestavy a operovat tradičně pod Van Persiem. Přestože United pomalu chystají ligové oslavy, skotský manažer jistě nominuje nejsilnější možnou sestavu dle svých taktických potřeb. To samé se dá očekávat i od Citizens. Ti však nemají své druhé místo naprosto jasné navzdory solidnímu náskoku.

United by měli hrát ve svém tradičním schématu s Rooneyem jako podhrotovým hráčem, který pokrývá obrovskou plochu a pomáhá defenzivě řešit problémy. Proti němu bude nastaven dvojblok Toure-Barry. Yaya Toure nastoupí opět s univerzálními úkoly a jistě bude vydatně podporovat útok, z tria útočníků dostane černého petra nejspíš Aguero a začne na lavičce.

Van Persiemu to nestřílí, u Citizens také žádná sláva

Momentálně se nabízí označení Bludný Holanďan. Robin van Persie nedokázal vstřelit gól již v devíti posledních zápasech. V první vzájemném ligovém duelu to však byl on, kdo vstřelil rozhodující branku.

Ani střelci Citizens nepředvádějí zrovna gólové orgie. Džeko skóroval pouze 2x v posledních sedmi duelech, Aguero dokonce zaznamenal pouze jednu branku v posledních šesti. Jediný Tevez splňuje přísnější měřítko se svou bilancí 4 góly v posledních 5 duelech.

Obětavý Rooney

Podívejte se na grafické znázornění práce Wayna Rooneyho. Anglický reprezentant pokrývá obrovské území, 14% svého času na hřišti strávil v těsné blízkosti středového kruhu, třetinu času v blízkosti soupeřova pokutového území. Tady je vidět, že tento kdysi jasný hrot se v posledních letech transformoval do plnohodnotného bijce, který pomáhá spíše týmu, než vlastním statistikám. Jeho hra je náročná fyzicky, ovšem Manchester United si dlouhodobý běh ligovou tratí zkrátka bez Rooneyho neumí představit.

V takto vyrovnaném zápase, které nemá jasného favorita a ve kterém se bude rozhodovat v každém mikrosouboji a v práci před oběma šestnáctkami, Rooney se může stát absolutním hrdinou, protože sled dějových zvratů může jít jeho směrem a nebezpečný bombér tak bude mít jistě několik šancí duel rozhodnout díky svých schopnostem.

Závěr

Red Devils jsou mírnými favority, hrají doma, mají psychickou pohodu, titul v kapse a sebevědomí ze získaných bodů. Nakopne je i touha ovládnout Manchester a okopírovat dřívější ligové vítězství nad pondělním soupeřem.

City mohou překvapit, ovšem v jejich neprospěch mluví ne zrovna pohoda v kabině z posledních dní i přes jasnou výhru v minulém kole. Mancini může hrát o své bytí a nebytí, většina jeho svěřenců taktéž.


Kompletní nabídka na zápas Man United - Man City